کمربند بارداری هوشمند؛ تکنولوژی دوران شیوع کرونا

شرکت نووگروپ (Nuvo Group)، اخیراً موفق به توسعه کمربند مناسب برای زنان باردار شده که می‌توان هنگام استفاده آن، بر تعداد ضربان قلب جنین و مادر از راه دور نظارت کرد.

به گزارش ایمنا، کمربند هوشمند شرکت نووگروپ، "آی ان وی یو"(INVU) نام دارد و اخیراً نیز تأییدیه سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا را دریافت کرده است. در دوران شیوع ویروس کرونا که مادران باردار برای اطلاع از وضعیت جنین خود نمی‌توانند به طور مرتب به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی مراجعه کنند، استفاده از کمربند هوشمند بسیار اهمیت دارد.

اندازه گیری قلب جنین و مادر از مهم‌ترین کارها در اواخر دوره بارداری محسوب می‌شود و افزایش ضربان قلب جنین می‌تواند یکی از اولین علائم "سندرم دیسترس جنینی"(fetal distress) باشد. در حال حاضر ، دریافت این علائم حیاتی نیاز به مراجعه مادران باردار به پزشک و ویزیت منظم در مطب و استفاده از مانیتور الکترونیکی جنین دارد، اما کمربند "آی ان وی یو" به بیماران و پزشکان این امکان را می‌دهد تا به راحتی و دقت این داده‌ها را از راه دور کنترل کنند.

این دستگاه فقط با دستور پزشک قابل خریداری خواهد بود و برای استفاده در سه ماهه سوم بارداری در نظر گرفته شده است. با این روش ارائه دهنده خدمات درمانی، جلسات مانیتورینگ از راه دور را ترتیب می‌دهد که در آن بیمار برای جمع آوری داده‌های ضربان قلب از نوار حسگر "آی ان وی یو" استفاده می‌کند. اندازه گیری‌ها از طریق یک برنامه هوشمند قابل دسترسی است و اطلاعات بیمار برای پزشک آن فرد نیز قابل دسترس خواهد بود.

دکتر "جوشوا کوپل"، رئیس هیئت مشاوره پزشکی نووگروپ و استاد زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل در بیانیه‌ای گفت: ارائه راه‌های جدید و راحت‌تر به زنان باردار برای ارتباط با پزشکان بسیار مهم است و مهمتر از همه در جریان بیماری همه گیر کووید ۱۹ هرچقدر مادران باردار کمتر از منزل بیرون بیایند، بهتر است.

منبع: ایسنا

کد خبر 417495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.