پرستاران ایران برای رفع تحریم‌ها به سازمان بهداشت جهانی نامه نوشتند

جمعی از پرستاران ایران طی نامه‌ای به سازمان بهداشت جهانی و شورای بین المللی پرستاران خواستار توقف هر چه سریع‌تر تحریم‌ها شدند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پرستاری متن این نامه که به امضای جمعی از پرستاران فعال داخل و خارج کشور رسیده به این شرح است:

همانطور که می‌دانید پاندمی بیماری کووید ۱۹ ناشی از کرونا ویروس؛ تقریباً اکثر کشورهای دنیا را درگیر نموده است. اکنون تمامی دولت‌ها و نظام‌های سلامت جهان در حال مبارزه با این بیماری هستند.

پرستاران و پزشکان به عنوان ارائه دهندگان خط مقدم این مبارزه هر روز و هر لحظه شاهد درد و رنج مردمی هستند که با این بیماری درگیر هستند و در خیلی از کشورها و از جمله در ایران خود پرستاران و همکاران آنها در معرض ابتلای بیماری ناشی از کرونا ویروس، هستند.

مبارزه جهانی با بیماری کرونا موضوعی فراتر از سیاست‌های چند کشور محدود و روابط بین آنهاست و مستلزم هماهنگی‌ها و همکاریهای بسیار بیشتر در بین کشورها و ملت‌های جهان است.
ما پرستاران ایرانی در مبارزه با کرونا ویروس دوشادوش بقیه همکارانمان در سطح جهان شبانه روز در حال تلاش گسترده هستیم و متأسفانه تعداد معدودی از همکارانمان را نیز دراین مسیر از دست داده‌ایم که متأسفانه تحریم‌های ظالمانه کشور آمریکا علیه ملت ایران در این موارد به علت عدم دسترسی به موقع پرستاران و بیماران به دارو و تجهیزات لازم برای درمان به موقع نقش برجسته‌ای داشته است.

ما پرستاران و دیگر همکاران ارائه کنندگان خدمات سلامت در ایران نیز به دلیل همین تحریم‌های ظالمانه گاهی از امکانات محافظتی مؤثر و نیز داروهای لازم رأی حفاظت از خود و بیمارانمان کمتر برخوردار می‌شویم. در نتیجه شاهد اثرات بسیار بد و غیر انسانی این تحریم‌ها بر سلامت بیماران هستیم.

موضوع ظالمانه این تحریم‌ها مثلاً و ظاهراً بنا بوده موضوعی سیاسی علیه دولت باشد اما اکنون موضوع کرونا و اثرات این تحریم غیر انسانی با ابتکار دولتمردان آمریکا، کاملاً شفاف و روشن به موضوعی غیر قابل اغماض حیات، سلامت و جان مردم و بیماران بی گناه را در کشور ایران به خطر انداخته است.

ما پرستاران ایرانی (در داخل و خارج ایران) ادامه تحریم‌ها را به عنوان موضوعی کاملاً غیر انسانی، به ضرر سلامت تمام مردم ایران اعم از زن و مرد و کودک و بزرگسال و… می‌دانیم و از آن نهاد محترم و سایر نهادهای انسانی و انجمن‌های بشر دوست جهان می‌خواهیم تا به دولتمردان آمریکا جهت توقف این تحریم‌های ظالمانه و غیر انسانی فشار بیاورند و توقف هرچه سریع‌تر آنها را خواستار شوند.

ما همچنین ضمن حمایت کامل از سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده قانونی پرستاران ایرانی، می‌خواهیم تا حصول نتیجه این درخواست بحق ملت و پرستاران ایران را از طریق نهادهای بین المللی پیگیری نمایند.

کد خبر 417395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.