چند تن از خانواده شهرداری تبریز مبتلا به کرونا شده‌اند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در راه مقابله با شیوع ویروس کرونا، آقای قلی‌زاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز را به عنوان شهید راه خدمت ازدست داده‌ایم.

به گزارش ایمنا، سونیا اندیش با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز در زمینه ضدعفونی معابر و سطوح شهر، اظهار کرد: شهرداری تبریز تا جایی که توان دارد، در موضوع مبارزه با کرونا وارد عمل شده و انجام وظیفه کرده است اما باید در نظر داشت که اقدامات برای مقابله با بیماری کرونا فقط وظیفه شورای شهر و شهرداری نیست.

وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی و ادارات دولتی، نهادها و ارگان‌ها نیز باید در کنار شهرداری باشند زیرا شهرداری به تنهایی نمی‌تواند مسئولیت تهیه اقلام مورد نیاز و عملیات ضدعفونی معابر و سطوح شهر را به عهده بگیرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به تصویب مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای تخصیص به حوادث غیرمترقبه از سوی این شورا، عنوان کرد: این مبلغ در اختیار شهرداری تبریز قرار گرفته که بخشی از آن به تهیه مواد ضدعفونی کننده و بخشی نیز برای اختصاص به اقشار آسیب دیده از طریق خیریه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم، ادامه داد: شهرداری تبریز تصمیمات حاکمیتی و پروتکل‌های وزارت بهداشت ازجمله تعطیلی پارک‌ها را با جدیت و با تمام قوا انجام می‌دهد و در این راستا لازم است تا مردم نیز همکاری‌های لازم را داشته باشند.

اندیش خاطرنشان کرد: در بحث اطلاع‌رسانی و هشداردهی، شهرداری تبریز از طریق بیلبوردها، خبرگزاری‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، فضای مجازی و … در حد توان خود اقدام کرده است اما اگر مردم همراهی و همکاری نکنند، همه این اقدامات بی فایده خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه وضعیت موجود، جلسات شورای شهر از ابتدای هفته گذشته به‌صورت مجازی برگزار می‌شود که در این جلسات موضوعاتی همچون تهیه اقلام ضدعفونی و لباس‌های ایزوله جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفته است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه همکاری مردم نسبت به قبل بهتر شده اما به هیچ وجه کافی نیست، تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از مردم تصور می‌کنند که خطر ابتلاء به کرونا از آنها دور است اما واقعیت این است که اگر مردم در خانه نمانند و موارد بهداشتی را رعایت نکنند، احتمال ابتلاء به کرونا در آنها وجود خواهد داشت.

وی افزود: از مردم خواهش می‌کنیم که به همکاری خود ادامه دهند و همچنان در خانه بمانند و برای کارهای غیرضروری از خانه خارج نشوند تا ما هم بتوانیم به زودی مثل بعضی از کشورها زنجیره انتقال این ویروس را قطع کنیم.

اندیش اظهار کرد: متأسفانه بعضی از همکاران شهرداری تبریز در راه مقابله با ویروس کرونا، به این بیماری مبتلا شده‌اند و در این راه ما آقای قلیزاده مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز را به عنوان شهید راه خدمت ازدست دادیم.

کد خبر 417371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.