فرصت‌های امیدوارانه در جهان کرونایی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جدیدترین یادداشت اینستاگرامی خود، ضمن اعلام این خبر که شیوع بیماری کرونا در کشور تحت کنترل درآمده، از فرصت‌هایی که پیش روی جوانان صاحب ایده ایرانی قرار گرفته است، سخن گفت.

به گزارش ایمنا، سورنا ستاری در این یادداشت نوشته است: "از ابتدای بحران ویروس کرونا، شرکت‏های دانش‏ بنیان، محققان و بسیاری از استارتاپ ها، تلاش‌هایی شبانه‏ روزی برای تهیه اقلام مرتبط با این مبارزه داشته‌اند .از تولید دستگاه‏های تولید ماسک، مواد ضدعفونی تا تجهیزات بسیار پیشرفته پزشکی مانند ونتیلاتور، تجهیزات اتاق‏های ICU، سی‏تی اسکن، تولید انبوه کیت‏های تشخیص و همینطور تلاش‌‏های بسیار برای تهیه واکسن و دارو در حال انجام است. تنها سه گروه مستقل بر روی واکسن بیماری کار می‏کنند و صدها کارآزمایی بالینی روزانه در حال انجام است."

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه یادداشت خود، به استقبال جهانی جدید با قواعدی تازه که متأثر از ویروس کرونا خواهد بود، رفته و نکات مهمی را بیان کرده است: "حال به نقطه‌ای رسیده‌ایم که بیماری تحت کنترل درآمده است و این موضوع به دست نیامده است مگر با صبر و حوصله مردم و حمایت آن‏ها از فرزندان خود در کادر درمانی، شرکت‏‌های دانش ‏بنیان و تلاش انبوه محققان در دانشگاه‏ها.حال باید خود را به این مهمان ناخوانده جدید عادت دهیم، این ویروس جزئی از زندگی همه مردم جهان شده است و همواره تا ابد همراه مردمان دنیا خواهد بود. حتی پس از کشف دارو و واکسن، این ویروس مانند بسیاری از ویروس‏های دیگر به همراه بشریت خواهد بود. قطعاً بسیاری از اصول زندگی مردم دنیا در آینده تغییر خواهد کرد. روش‌‏های آموزش، تفریح یا خرید و بسیاری از عادات روزانه تحت تأثیر این ویروس تغییر می‌‏کند."

در پایان یادداشت رییس بنیاد ملی نخبگان از پیش بینی ظهور و بروز کسب و کارهای جدید توسط جوانان خلاق و صاحب ایده در جهان کرونایی می‌خوانیم: "کسب و کارهای جدیدی متولد می‌شود و بعضی از بین خواهند رفت. فرصت‏‌های بسیاری پیش‏روی جوانانی است که ایده‌های جدیدی را برای بهبود کیفیت زندگی مردم در جهان همراه کرونا دارند و باید از این فرصت پیش آمده امیدوارانه و به بهترین نحو ممکن استفاده کنند؛ زندگی می‏‌گذرد ولی با قواعد، قوانین و مقررات جدید."

منبع: پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کد خبر 417336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.