ارسال ۲۵ هزار بسته پستی در طرح عبور از کرونا با کتاب

مدیرعامل موسسه خانه کتاب، از ارسال ۲۵ هزار بسته پستی بعد از اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» موسسه خانه کتاب تا ۱۲ فروردین‌ماه خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیکنام حسینی‌پور درباره میزان مراجعه و استفاده از سامانه پست مؤسسه خانه کتاب اظهار کرد: در مجموع ۶۲۰ ناشر، کتاب‌فروش و فروشگاه آنلاین کتاب عضو سامانه پست مؤسسه خانه کتاب هستند.

وی ادامه داد: اعضا سامانه به تفکیک شامل ۴۷۸ ناشر، ۸۲ کتاب‌فروش و ۶۰ فروشگاه آنلاین کتاب است.

حسینی‌پور تاکید کرد: بعد از اعلام آمادگی مؤسسه خانه کتاب و اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» ۲۵ هزار بسته پستی از سوی اعضا ارسال شده است. ارزش ریالی مرسوله‌ها در این مدت برابر با دو نیم میلیارد ریال است.

مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب یادآور شد: پیش از برگزاری طرح «عبور از کرونا با کتاب» به‌طور متوسط ماهیانه ۸ تا ۱۰ هزار ارسال مرسوله در سامانه به ثبت می‌رسید درحالی‌که در طول اجرای طرح این میزان دو برابر شده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت این طرح و کاربرد آن در چرخه نشر افزود: یکی از راهکارهای حمایتی که می‌توان یارانه کتاب را در طول سال به آن اختصاص داد، همین روش پست کتاب است.

شیوه‌نامه و مراحل استفاده از تخفیف خدمات پستی در طرح «عبور از کرونا با کتاب»:

۱ ثبت‌نام و عضویت در «سامانه پست کتاب» به نشانی posteketab.com یا در سایت خانه کتاب به نشانی ketab.ir

۲- تکمیل اطلاعات متقاضی و ارسال الکترونیکی مدارک و ثبت درخواست پنل پستی

۳- کنترل مدارک و تأیید ثبت‌نام اولیه توسط خانه‌کتاب (ظرف ۲۴ ساعت کاری بعد از ثبت‌نام و تأیید مدارک)

۴- تأیید مدارک و فعال‌سازی موقت پنل پستی به مدت دو هفته

۵- دانلود قرارداد، مهر و امضای دو نسخه از آن و ارسال به خانه کتاب (بخش اطلاع رسانی). گفتنی است در صورتی که ظرف دو هفته قرارداد به خانه کتاب ارسال نشود پنل غیرفعال خواهد شد

۶- تأیید قرارداد و فعال‌سازی نهایی بعد از دریافت قرارداد: در این سامانه یک پیشخوان مجازی پستی ۲۴ ساعته در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که می‌توانند تمامی مرسولات پستی خود را با تخفیف ویژه در شبکۀ پستی ارسال کنند

۷- نشانی خانه کتاب برای ارسال یا تحویل قرارداد: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین و خیابان برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰، واحد اطلاع‌رسانی - تلفن پشتیبانی و راهنمایی :۶۶۴۱۴۹۵۰

کد خبر 417257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.