۹۰ درصد جامعه هدف طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌اند

وزیر بهداشت با تاکید به این مطلب که از مردم کمال تشکر را دارم که دیروز در منزل ماندند، گفت: ۹۰ درصد جامعه هدف ما در طرح بسیج مقابله با کرونا غربالگری شده اند.

به گزارش ایمنا، سعید نمکی گفت: از مردم کمال تشکر را دارم که خلاف رویه همه سالهای گذشته به طبیعت نرفتند و دیروز در منزل ماندند.

وی اظهار کرد: امروز جلسه‌ای به صورت مجازی با مسؤولان سازمان بهداشت جهانی داشتیم. در این جلسه از فعالیت‌های مطلوب ایران درخصوص مقابله با کرونا تقدیر شده و خواستند تا از تجربیات ایران ر کل منطقه استفاده کنند.

وزیر بهداشت افزود: تا امروز بیش از ۹۰ درصد جمعیت هدف را در طرح مقابله با کرونا پوشش بدهیم.

وی تصریح کرد: برای برخی سولا ایجاد شده بود که چرا وقتی می‌گوئیم موج اول بیماری را مدیریت کردیم پس چرا افزایش کیس داشته ایم پاسخ این است که دلیل این امر این است که کیس یابی ما افزایش یافته است و در روزهای آینده وقتی این افارد خوب می‌شوند اثرات این اقدام ما را خواهید دید.

به گزارش وبدا؛ نمکی تاکید کرد: مردم عزیز بدانند که ما در مرحله مدیریت بیماری هستیم و هنوز به مرحله مهار و کنترل بیماری نرسیده ایم. البته در برخی از استان‌ها ورودی ما کمتر از خروجی ما است که به این دلیل اقدامات خوبی است که انجام شده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امیدوارم تا بیستم فروردین که مرحله اول طرح فاصله گذاری است باید همدلی و همکاری بیشتری داشته باشیم و این همدلی تآثیر خود را در آینده نزدیک خواهد گذاشت.

کد خبر 417211

برچسب‌ها