فضلی: در حال بررسی شرایط بازفعالیت همه مشاغل و صنوف هستیم

وزیر کشور به روند نزولی شیوع ویروس کرونا در بسیاری از استان ها اشاره کرد و گفت: در حال بررسی شرایط بازفعالیت همه مشاغل و صنوف هستیم که چگونه این اتفاق بیافتد.

به گزارش ایمنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت اظهار کرد: برای آموزش و پرورش و وزارت علوم هم با همکاری خود وزارتخانه‌ها بررسی می‌کنیم که این کار چگونه اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: طبق گزارشات وزارت بهداشت، هم در حوزه ابتلاء، هم در حوزه بستری و هم در موضوع فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا، خیلی از استان‌ها روند کاهشی را طی می‌کنند و خیلی استان‌ها هم روند ثابت را پیدا کردند و چند استان هم روند افزایشی دارند.

وزیر کشور اظهار امیدواری کرد که با ادامه این روند بتوانیم تا ۲۰ فرودین ما کشور را به فعالیت‌ها برگردانیم، البته این کار بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت انجام می‌گیرد.

فضلی ادامه داد: مرحله دوم طرح محدود سازی به نحو احسن مورد استقبال مردم واقع شده و دستگاه‌های اجرایی مربوط به این طرح، خوب عمل کردند. نزدیک به هزار مورد خروجی و ورودی در استان‌ها داریم که این مبادی شامل شهرستان‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: براساس گزارشات واصله در مورد وضعیت جاده‌ها، به صورت متوسط ۳۰ درصد دیگر مسافرت‌ها کم شده و مصرف بنزین هم حدود ۵۵ درصد کاهش یافته است.

وزیر کشور به اعمال محدودیت‌ها در روز ۱۳ فروردین اشاره کرد و گفت: برای امروز که روز طبیعت است تمهیدات خاصی در مراکز تجمع مردم اندیشیده شده و الحمدالله مردم تا الان خوب استقبال و همراهی کردند.

فضلی ادامه داد: از مردم، رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما و نیروی انتظامی، بسیج و همچنین رؤسای مراکز درمانی، کارکنان و پزشکان و پرستاران در تمام استان که در کنار استانداران و فرمانداران ما تلاش کردند؛ تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند توفیق بدهد که این مرحله را هم با صحت و سلامت پشت سر بگذاریم.

منبع: ایرنا

کد خبر 417073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.