ربیعی: اقساط کسر شده به حساب مردم بر می‌گردد

سخنگوی دولت از بازگرداندن اقساط کسر شده به حساب مردم خبر داد و گفت : نشست ستاد اقتصادی دولت فردا پنجشنبه تشکیل و در باره پرداخت تسهیلات و حمایت از اقشاری که زندگی آنها دچار آسیب شده تصمیم گیری می شود.

به گزارش ایمنا، علی ربیعی روز چهارشنبه با تشریح جلسه هیأت وزیران، اظهار کرد: در جلسه امروز «سورنا ستاری» معاون علمی فناوری رئیس جمهوری و «رضا رحمانی» وزیر صنعت معدن و تجارت، گزارشی درباره تجهیزات مورد نیاز و مواد ضدعفونی کننده و ماسک را ارائه کردند که گزارش‌های بسیار خوب و امیدوارکننده بود.

وی افزود: در ونتیلاتور که حتی در کشورهای پیشرفته هم دچار مشکل هستند، روزی ۳۸ دستگاه تولید می‌شد الان ۲ هزار قرارداد بسته شده است و تا ۱۵ فروردین دو هزار قرارداد دیگر هم تمدید شد که عدد بسیار خوبی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: قیمت تمام شده این دستگاه ۵۰ میلیون تومان است و امیدوار هستیم با قراردادهایی که با شرکت های دانش بنیان منعقد شده، کل نیازهای کل کشور پوشش داده شود، که اکنون از این جهت وضعیت مناسبی داریم.

ربیعی افزود: وزیران صنعت معدن تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در جلسه امروز گزارش‌هایی در خصوص تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده ارائه کردند و رئیس جمهوری هم تاکید کرد که این اقلام بیشتر توزیع شود.

وضع کشور در کیت آزمایش کرونا خوب است

وی اظهار کرد: وزارت دفاع نیز گزارشی ارائه کرد که هم آمبولانس و کیسه‌های مخصوص ایزوله که برای حمل و دفن استفاده می‌شود و به طور کامل بهداشتی است.

سخنگوی دولت با اشاره بر روند تولید کیت‌های آزمایش کرونا گفت: علاوه بر بخش‌های دولتی، بخش‌های دیگر هم تولید کیت‌های آزمایش را شروع کردند، در روزهای اول بسیار کم داشتیم و با تلاش‌هایی که در شرکت‌های دانش بنیان به خصوص در وزارت دفاع الان وضعیت مناسبی داریم به سمت تولید ۲۰ هزار کیت در روز حرکت می‌کنیم که حرکت بسیار خوبی است.

ربیعی درباره روند شیوع بیماری کرونا در کشور افزود: بر اساس گزارش‌ها در هیچ استانی سیر صعودی گزارش نشد و در برخی استان‌ها وضع ثابت را داریم ولی در بیشتر استان‌ها سیر نزولی شده است در چند استان خاص است که تثبیت شده است ولی در مجموع سیر نزولی شده است.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز درباره ارائه خدمات بانکی به مردم بحث و گفت و گو شد، گزارش شده بود که «بانک ها پول اقساط را برداشت کرده اند» که مشخص شد این اتفاق به صورت اتوماتیک صورت گرفته است؛ که رئیس کل بانک مرکزی توضیح داد که در این زمینه تمهیدی اندیشیده شده و به سرعت رسیدگی می‌شود و پول‌ها به حساب مردم بازگردانده خواهد شد.

سخنگوی دولت در باره روند غیرمنطقی قیمت برخی کالاها و اجناس گفت: در جلسه امروز تاکید شد که وزارت صمت تمهیدات بیشتری انجام دهد و به هیچ عنوان کالاهایی که اصلاً منطقی ندارد گران نشوند.

از افزایش غیرمنطقی اجناس جلوگیری می‌شود

ربیعی افزود: برخی از شوینده‌ها و ضدعفونی کننده ها را برای اینکه تولید زیاد شود شاید منطقی باشد، ولی در ایام کرونا با تشدید نظارت و کنترل جدی تر از افزایش قیمت غیر منطقی سایر کالاها جلوگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: ارز مورد نیاز کالاهای اساسی به میزانی که نیاز است تأمین شده است؛ وزرات جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و درمان اعلام کردند ارز مورد نیاز آنها تأمین شده است؛

سخنگوی دولت تصریح کرد: برای سال ۹۹ در زمینه تأمین کالاهای اساسی ارزی که به قیمت ۴,۲۰۰ تومان خواهد بود این ارز را تأمین کرده ایم.

ربیعی درباره شرایط کارگرانی که بیکار شده اند، گفت: در جلسه امروز وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گزارشی در این زمینه ارائه کرد، همچنین اینکه درباره رسیدن به اهداف بسته حمایتی و تسهیلات ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در جلسه امروز بحث و تاکید شد که پرداخت وام و تسهیلات قطعاً مشروط به حفظ کارگر در واحدهای تولیدی و صنفی باشد.

وی افزود: قرار شد در زمینه پرداخت تسهیلات و بسته‌های حمایتی به افرادی که زندگی روزمره آنها دچار آسیب شده و همچنین در مورد کالای اساسی و چگونگی آن فردا ۹ صبح در ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس‌جمهور بررسی و تصمیمات دقیق‌تری بگیریم.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در جلسه فردا چگونگی حمایت و پرداخت تسهیلات به از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مصوب به کارگران طبقات پایین و حفظ اشتغال و تصمیم خواهیم گرفت که اطلاع رسانی می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 417072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.