۸ بیمارستان برکت در خدمت بیماران کرونایی

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: هشت بیمارستان این بنیاد با ظرفیت یک هزار تختخواب پذیرای درمان بیماران کرونایی شده‌اند.

به گزارش ایمنا، به نقل از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امیرحسین مدنی، اظهار کرد: هشت بیمارستان بنیاد برکت با ظرفیت یک‌هزار تختخواب در حال بستری کردن و خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند.

وی افزود: بنیاد برکت در سال‌های گذشته هشت بیمارستان با ظرفیت حدود یک‌هزار تختخواب ساخته است که در خدمت فرآیند درمان بیماران کرونایی قرار گرفته‌اند.

مدنی تصریح کرد: بنیاد برکت با توجه به حساسیت‌ها و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، در زمینه کمک‌رسانی به مبتلایان ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع این بیماری فعال است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اقدامات این بنیاد در حوزه ساخت بیمارستان در سراسر کشور، اظهار کرد: بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا به امروز هشت بیمارستان با مجموع یک‌هزار تختخواب در مناطق محروم کشور احداث و تکمیل کرده است.

وی افزود: بیمارستان ۱۵۰ تخت‌خوابی برکت امام خمینی شهرستان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی، بیمارستان ۹۰ تخت‌خوابی برکت شهید ستاری شهرستان قرچک در استان تهران و بیمارستان ۱۴۱ تخت‌خوابی برکت حضرت رسول شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی از جمله این بیمارستان‌ها به‌شمار می‌روند.

مدنی تکمیل و توسعه بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی برکت امام خمینی شهرستان درگز استان خراسان رضوی، بیمارستان ۱۶۴ تخت‌خوابی معتمدی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان و بیمارستان ۹۰ تخت‌خوابی رازی شهرستان بانه در استان کردستان را از دیگر بیمارستان‌های احداث شده توسط بنیاد برکت برشمرد.

مدیرعامل بنیاد برکت، تصریح کرد: بنیاد در احداث و تکمیل بیمارستان‌های ۹۶ تخت‌خوابی برکت فاطمه الزهرا شهرستان مینودشت در استان گلستان و ۸۵ تخت‌خوابی آیت الله بهاری شهرستان بهار استان همدان نیز فعال بوده است.

مدنی با تاکید بر اینکه هر هشت بیمارستان برکت پذیرای بیماران مبتلا به کرونا هستند، خاطرنشان کرد: همچنین دو بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی شهرستان دزفول و ۱۲۰ تخت‌خوابی شهرستان نی ریز نیز مراحل پایانی اجرا را پشت سر می‌گذارند که پیش بینی می‌شود در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ بهره‌برداری می شوند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد تاکنون ۱۵۰ مرکز جامع سلامت و کلینیک درمانی در کشور راه‌اندازی کرده است که این مراکز در دورافتاده‌ترین نقاط محروم مشغول خدمت‌رسانی در شبکه بهداشت و درمان کشور هستند.

وی تاکید کرد: طبق توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد این مراکز جامع سلامت به زودی به بیش از ۲۳۰ مرکز خواهد رسید.

مدنی یادآور شد: بنیاد برکت تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را جهت جلوگیری از شیوع کرونا و یاری‌رسانی به مبتلایان بسیج کرده است.

کد خبر 416935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.