آخرین آمار مبتلایان کرونا در اصفهان تا دهم فردوین ماه

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آخرین آمار مبتلایان و بهبود یافتگان بیماری کرونا در اصفهان را تشریح کرد.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۷۵ نفر به بیماران بستری کرونا ویروس در استان اضافه شدند، اظهار کرد: اکنون آمار کل افرادی که به علت عفونت حاد تنفسی که تعداد عظیم آنها همان افراد کرونا مثبت هستند در استان اصفهان ۹۴۲ نفر است که با بستری شدن در بیمارستان‌ها خدمات مراقبتی را دریافت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ نفر از افرادی که بستری بودند با حال مناسب از بیمارستان‌ها مرخص شدند، گفت: این افراد لازم است که در قرنطینه خانگی یا مراکز خود مراقبتی باشند تا دوره ۱۴ روز را سپری کنند تا از نظر انتقال بیماری به دیگران دلواپسی نداشته باشیم و این افراد بعد از گذشت این مدت قرنطینه می‌توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روند ثابت ابتلاء روزانه شاهد افزایش ابتلاء افرادی بیشتری را بودیم و تعداد مبتلایان بیش از مقداری است که انتظار داشتیم.

نجیمی با بیان اینکه بر این باور هستیم که این روند افزایش ابتلاء بیماران به کرونا ویروس تا پایان تعطیلات ادامه داشته باشد، افزود: متأسفانه این روند افزایش بار بیماری به دلیل تحرکات و تجمعات ابتدای سال است و تا یک هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی در توصیه به شهروندان، تصریح کرد: از شهروندان خواهش دارم که برای تکمیل اطلاعات در سامانه salamat.gov.ir اقدام کنند. با توجه به اینکه در تکمیل این سامانه در استان اصفهان نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر شاهد مشارکت حداقلی همشهریان هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خاطرنشان کرد: سامانه salamat.gov.ir روزانه به روز رسانی می‌شود و افراد مشکوک به علائم کرونا ویروس می‌توانند طی چند دقیقه در اdن سامانه اطلاعات خود را تکمیل کنند و همکاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اطلاعات موجود در این سامانه برای غربالگری و پیگیری موارد مشکوک در استان استفاده می‌کنند و در واقع این اقدام می‌تواند به کاهش موارد بیماری به همکاران ما کمک شایانی را داشته باشد.

کد خبر 416764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.