ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ۱۴۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی

مدیر امور اعتباری بانک‌مسکن، بخشی از برنامه‌های سال جدید را ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ۱۴۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی عنوان کرد و گفت: به محض قطعی شدن نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن و احراز صلاحیت آنها توسط مراجع ذیصلاح، ارائه تسهیلات به این عده از متقاضیان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری درباره اقدامات بانک مسکن برای طرح اقدام ملی مسکن و ارائه تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط، اظهار کرد: بانک‌مسکن به منظور اجرایی و عملیاتی شدن طرح اقدام ملی مسکن، ارائه تسهیلات به بخشی از متقاضیان واجد شرایط را که توسط ادارات کل راه و شهرسازی به بانک معرفی می‌شوند، تقبل کرده است.

وی تصریح کرد: بانک مسکن بر اساس وعده‌ای که داده است ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی را به ۱۴۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در دستور کار قرار داده که به محض روشن شدن جزئیات آن از وزارت راه و شهرسازی و معرفی به ادارات کل و تکمیل پرونده، اقدامات برای ارائه تسهیلات به این عده از متقاضیان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که طرح اقدام ملی مسکن از سال گذشته توسط دولت پایه‌ریزی شد و قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان امسال عملیات اجرایی شأن به پایان برسد.

در رایزنی‌هایی که بانک مسکن با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی داشت، در ابتدا قرار بود تا بانک مسکن ارائه تسهیلات به ۱۲۰ هزار واحد را متقبل شود که این میزان هم اکنون به ۱۴۰ هزار واحد رسیده است و بانک مسکن تعهد کرده است تسهیلات حداکثر ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن را برای متقاضیان طرح اقدام ملی که از مراجع معتبر به آن بانک معرفی می‌شوند و جزو متقاضیان قطعی به شمار می‌روند را متقبل شود.

سود تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای متقاضیان بدون سپرده ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. سقف زمانی بازپرداخت تسهیلات نیز حداکثر ۱۲ سال است.

کد خبر 416755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.