عملیات امدادرسانی در ۸۶ حادثه در سمنان

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سمنان از انجام ۸۶ مورد عملیات امدادی حادثه و حریق در اسفندماه سال گذشته در این شهر خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۷ مورد به چهارشنبه آخر سال مربوط می‌شود.

به گزارش ایمنا، سعید اسمعیل‌پور با بیان اینکه ۸۶ مورد عملیات حادثه و حریق اسفندماه در شهر سمنان امدادرسانی شد، اظهار کرد: از این تعداد ۴۷ مورد آتش‌سوزی و ۳۹ مورد عملیات امداد و نجات در این شهرستان واقع شده است.

وی بابیان اینکه از تعداد آتش‌سوزی‌های ماه گذشته ۲۷ مورد به آتش‌سوزی معابر و ساختمان‌های متروکه و ضایعات در چهارشنبه آخر سال مربوط می‌شود، افزود: این تعداد حریق همگی توسط نیروی‌های عملیاتی امدادرسانی شدند و هیچ گونه تلفاتی در این شب گزارش نشده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سمنان بابیان اینکه تعداد هفت مورد از این حوادث آتش‌سوزی و امداد و نجات خارج از محدوده شهری بود که توسط نیروی‌های عملیاتی پوشش داده‌شده است، تصریح کرد: تعداد نجات‌یافتگان ماه گذشته در این عملیات‌ها ۲۷ نفر مرد و زن گزارش می‌شود.

اسمعیل‌پور ضمن بیان اینکه مأموران آتش‌نشانی شهر سمنان در ۳۹ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شرکت داشته و به شهروندان و هموطنان امدادرسانی کردند، تصریح کرد: بیشترین آمار حوادث با ۲۲ مورد به محبوس شدن افراد در اماکن و آسانسور مربوط می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه در آخرین ماه سال ۹۸ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نزدیک به دو هزار و ۷۷۹ تماسی که با سامانه ۱۲۵ زده‌شده، پاسخ داده است، افزود: از این میزان تماس آتش‌نشانی با مجموع ۳۳ ساعت و ۳۱ دقیقه عملیات اطفا و امداد و نجات و میانگین سه دقیقه و ۳۴ ثانیه زمان رسیدن به محل حادثه به کار خود پایان داده است.

منبع: مهر

کد خبر 416735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.