نامه جمعی از اعضای فراکسیون امید به رئیس‌جمهور

اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس‌جمهور، خواستار اجرای طرح قرنطینه‌ مدت‌دار یا پویش خانه‌نشینی متناوب شدند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، متن نامه اعضای فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پیرامون طرح قرنطینه‌ مدت‌دار یا پویش خانه‌نشینی متناوب به رئیس جمهور به شرح زیر است:

جناب آقای روحانی

رئیس‌جمهور محترم اسلامی ایران

ضمن عرض خداقوت به جناب‌عالی و همه‌ی خدمتگزاران مردم به‌ویژه کادر پزشکی و درمانی کشور، با توجه به افزایش چشمگیر شمار بیماران مبتلا به کرونا و کمبود زیرساخت‌های بهداشتی-درمانی، بدین وسیله پیشنهاد زیر را برای اقدام لازم به‌استحضار می‌رسد:

طرح قرنطینه‌ی مدت‌دار یا پویش خانه‌نشینی (به‌صورت متناوب) به اجرا درآید تا با کند شدنِ روندِ ابتلای مردم، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با تجدید قوا و بهینه‌سازی در ارائه خدمات، از توانایی لازم برای تحت پوشش قراردادنِ کلیه مبتلایان حادّ، برخوردار باشند.

بر این اساس، باید ۱۵ روز ابتدای سال جاری، این طرح با جدیت تمام اجرایی شود و برای ضمانت اجرای این طرح، تمهیداتی اندیشیده شود و در نهایت پس از اتمام این دوره‌ی موقت، با کاهش محدودیت‌ها، یک هفته مهلت برای بازنگری و سنجش میزانِ کارآمدی این نوع قرنطینه و تأمین و رفع نیازهای ضروری مردم در نظر گرفته شود.

در ادامه و با موفقیت‌آمیز بودن این طرح، می‌توان به‌صورت استانی و به‌ویژه در استان‌هایی که شدت درگیری و گستردگی بیماری در آن بیشتر است، طرح مذکور را با تناوب یک‌هفته‌ای به اجرا درآورد.

هم‌چنین پیرو دستور حضرت‌عالی در جلسه‌ی سران قوا مبنی بر تعطیلی ۱۵ روزه‌ی مراکز غیرضروری مانند بازارها، پاساژها و مراکز تجاری که منجر به تراکم جمعیت می‌شود و ظرفیت کامل را برای اجرای طرح پیشنهادی فراهم آورده، مقتضی است با افزایش اختیارات استانداران و تخصیص اعتبارات لازم، شرایطی فراهم شود که به‌تدریج در همه‌ی استان‌ها زمینه‌ی اجرای طرح فراهم و ان‌شاءالله منجر به کاهش و حل مشکل شود.

همچنین افرادی که از انجام روش‌های ارشادی، خودداری و استنکاف می‌ورزند برابر قانون تحت تعقیب قرار گیرند.

امضاکنندگان نامه تا این لحظه عبارتند از: حیدرعلی عابدی، ناهید تاج‌الدین، طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، فاطمه سعیدی، محمود صادقی، محمدعلی وکیلی، پروانه مافی، فاطمه ذوالقدر، فرید موسوی، سیده فاطمه حسینی، عبدالرضا هاشم زائی، علی نجفی، شهاب‌الدین بیمقدار، قاسم میرزایی نیکو، احمد مازنی، ابوالفضل سروش، محمد جواد فتحی

کد خبر 416581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.