غربالگری ۵۰ میلیون ایرانی در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از غربالگری بیش از ۵۰ میلیون نفر از هموطنان در بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش ایمنا، علیرضا رئیسی، اظهار کرد: روند غربالگری کرونا ویروس در تمامی استان‌ها با حضور گستره کارشناسان حوزه بهداشت و ۲۳ هزار تیم ویژه ادامه دارد.

وی تاکید کرد: تمامی هموطنان از دو مسیر سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و سامانه اینترنتی salamat.gov.ir در این غربالگری فراگیر شرکت نمایند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی، افزود: مردم شریف کشورمان با رعایت کامل این طرح گام بلندی در مسیر غلبه بر بیماری کووید ۱۹ طی خواهند کرد.

رئیسی درباره شکستن زنجیره انتقال این بیماری، تصریح کرد: عدم سفر و در خانه ماندن مردم طبق طرح مذکور، قطعاً زنجیره انتقال این بیماری را خواهد شکست.

وی ادامه داد: تمامی افرادی که خطر کرده‌اند و به هر دلیلی سفر رفته‌اند پس از بازگشت حتماً از طریق سامانه salamat.gov.ir وضعیت سلامتی خود را ثبت نمایند تا همکاران ما پیگیری‌های لازم را در اسرع وقت انجام دهند.

رئیسی با اشاره به فعالیت ۱۶ ساعته مراکز بهداشت در ایام نوروز و تعطیل، اظهار کرد: کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با تمام توان در بسیج ملی مبارزه با کرونا از شهرهای بزرگ تا دور دست ترین روستاها حضور خواهند داشت.

کد خبر 416498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.