اقدامات پیشگیرانه برای رفع آبگرفتگی‌های احتمالی هفته آینده

معاون خدمات شهری شهردار مشهد گفت: اقدامات پیشگیرانه جهت رفع آبگرفتگی‌های احتمالی در بارش‌های پیش بینی شده هفته آینده انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی یعقوبی در بازدید از اقدامات در حال انجام جهت رفع خطر احتمالی نقاط آسیب پذیر در بارش‌های پیش رو، در مسیر رودخانه کشف رود و نیز محلات کم برخوردار مستعد آب گرفتگی (رسالت، کشمیری، توس و…)، در خصوص برنامه ریزی های انجام شده برای آمادگی در زمان بارش‌ها، اظهار کرد: مطابق هماهنگی صورت گرفته، عوامل اجرایی در مناطق در حال تخلیه چاه‌های جذبی و لایروبی کانال‌ها پس از بارندگی قابل توجه اخیر در شهر مقدس مشهد هستند و برای تأمین کیسه‌های شن جهت نقاط آسیب پذیر و نیز بازدید و بررسی مسیر کال ها و رفع موانع موجود نیز برنامه ریزی و اقدامات لازم در حال انجام است.

وی افزود: لایروبی مسیر آب در کشف رود و نیز پاکسازی ضایعات و موارد انباشته شده قبل از پل محورهای خین عرب، کلات، پنجتن … توسط مدیریت پروژه کشف رود در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد ادامه داد: در برخی نقاط از جمله رسالت ۸۲، نجف، محل اتصال بزرگراه آیت الله رفسنجانی و آزادی و…، که پروژه احداث کانال جمع آوری آب‌های سطحی هنوز به اتمام نرسیده، با سرعت اقدامات قابل انجام در بازه زمانی کوتاه، در حال انجام بوده و برای تأمین پمپ و ماشین آلات در این نقاط، برنامه ریزی شده است.

وی گفت: البته در برخی موارد، به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز در حریم مسیل‌ها در سنوات گذشته، شاهد آب افتادگی در زمان بارش‌های اخیر بودیم که برای رفع کامل این خطر باید با محوریت آب منطقه‌ای نسبت به رفع تصرف حریم مسیل‌ها و آزادسازی مسیر آب اقدام شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: این موضوع از طریق مناطق شهرداری در حال پیگیری است، البته اقدامات موقتی لازم در این نقاط نیز در حال انجام است، تا در بارش‌های پیش رو کمترین آبگرفتگی را شاهد باشیم.

کد خبر 416445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.