خرید یک دستگاه توربوجت مه افکن برای مقابله بهتر با کرونا

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: یک دستگاه توربوجت مه افکن تولید شده توسط صنعتگران اصفهانی روی یکی از خودروهای آتشنشانی نصب شده و کار خود را از امشب آغاز می‌کند.

به گزارش ایمنا، محسن گلابی با اشاره به خرید یک دستگاه توربو جت مه افکن که توسط صنعتگران داخلی طراحی و تولید شده است، اظهار کرد: این دستگاه روی یکی از خودروهای آتش نشانی نصب شده است، دستگاه توربوجت مه افکن علاوه بر اینکه در عملیاتی مانند تخلیه دود و دمندگی استفاده می‌شود در چنین مواقعی مانند شیوع ویروس کرونا می‌تواند برای مه پاش و ضدعفونی کردن و گندزدایی استفاده شود.

وی با بیان اینکه با این دستگاه علاوه بر مصرف بهینه مواد ضدعفونی، سطح پوشش نیز افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: این اولین دستگاهی است که نصب شده و مراحل آزمایشی آن در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در صورت مثبت بودن عملکرد دستگاه در مرحله آزمایشی بلافاصله تعداد بیشتری از این دستگاه خریداری می‌شود، اضافه کرد: این دستگاه به صورت اتوماتیک کار مه پاشی را انجام و باعث می‌شود از نیروی انسانی کمتری استفاده شود همچنین حجم ذخیره مواد بیشتری را می‌توان با استفاده از این دستگاه برای پاشش در اختیار داشت.

وی هزینه خرید این دستگاه را صد میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این دستگاه توسط صنعتگران اصفهانی و با نظارت متخصصان سازمان تولید شد.

گلابی افزود: این دستگاه به صورت خودکشش بوده که باعث می‌شود استفاده از شیلنگ در آن مطرح نباشد همچنین پس از این دوره نیز می‌توان از کاربری‌های دیگر این دستگاه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه کار ضدعفونی معابر و اماکن شهر تعطیل نشده و توسط اکیپ‌های مختلف آتش نشان هر شب کار انجام می‌شود، گفت: در روزها و شب‌هایی که از پزشکان و پرستاران به عنوان خط شکنان بهداشت و سلامت نام برده می‌شود، نیروهای آتش نشان نیز مانند دیگر روزها و شب‌های سال به عنوان خط شکنان ایمنی مردم به انجام وظایف خود مشغول هستند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ادامه داد: نیروهای آتشنشان در کنار سایر وظایف خود تا پاسی از شب کار گندزدایی و ضدعفونی شهر را انجام می‌دهند، سلامتی و امنیت جسمی نیروهای آتش نشان نیز مهم است و آحاد جامعه همیشه قدردان فداکاری آتش نشانان هستند.

کد خبر 416426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.