ربیعی: سفرهای جدید ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

سخنگوی دولت در صفحه توییتر خودنوشت: بر اساس گزارش وزیر بهداشت از شیوع بیماری و با توجه به کنترل موج اول وبرای پیشگیری از موج جدید شیوع، ابلاغ کرد سفرهای جدید ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی ربیعی در صفحه توئیتر خود آورده است: امروز رئیس‌جمهور در جلسه دولت، ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان ⁧‫کرونا‬⁩، به ویژه خانواده کادر بهداشت و درمان، بر اساس گزارش وزیر بهداشت از شیوع بیماری و با توجه به کنترل موج اول و برای پیشگیری از موج جدید شیوع، ابلاغ کرد سفرهای جدید ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود. ‏از مسافران تقاضا می‌شود سفر خود را مدیریت نموده و زودتر به شهرهای خود برگردند.

‏همچنین با دستور رئیس جمهور در جلسه امروز دولت علاوه بر تعطیلی ادارات که روال آن اعلام شده است فعالیت‌ها در حوزه کسب و کار مگر در موارد حساس و روزمره مردم تا پانزدهم فروردین محدود می‌شود. هیچ مشکلی در تامین مایحتاج روزانه مردم نیست و تمامی فروشگاه‌های تأمین مایحتاج عمومی ۲۴ ساعته باز خواهند بود.

‏افرادی که بر اساس طرح غربالگری ابتلای آنها به کرونا مشخص شده است موظف به تبعیت از دستورات وزارت بهداشت بوده و در صورت عدم رعایت و حرکت آزادانه مورد پیگرد قرار خواهند گرفت. تمام پارک‌ها، بوستان‌ها و محل‌های تراکم جمعیت تعطیل خواهد شد.

‏ باید در کنار هم با اعتماد به نظام سلامت و تصمیمات دولت از این مرحله سخت عبور کنیم. این سیاست ها باید به یک قرارداد اجتماعی بین همه ما تبدیل شود. مشارکت همه هموطنان، سبب کاهش طول دوره بیماری و هزینه‌های انسانی خواهد بود.

کد خبر 416287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.