دفن اموات کرونایی ذیل پروتکل‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود

مشاور شهردار تهران گفت: دفن اموات کرونایی ذیل پروتکل های وزارت بهداشت انجام می شود اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا کرامت شهروندان حفظ شود.

به گزارش ایمنا، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در نشست خبری مجازی و در پاسخ به سوالاتی در خصوص اقدامات اخیر شهرداری در مبارزه با شروع کرونا و در خصوص لزوم تعطیلی حمل و نقل عمومی و بوستان‌های تهران گفت: تعطیلی حمل و نقل عمومی در اختیار مطلق شهرداری نیست و پیشنهادات متعددی در باره کنترل محدودیت حمل و نقل عمومی ارائه شده و در اختیار ستاد کرونا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه راه اطلاع رسانی را پیش گرفته‌ایم، شاهد کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی هستیم و امیدواریم این مساله ادامه یابد.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در خصوص اقدامات این دستگاه در ضدعفونی معابر نیز گفت: اقدامات ضدعفونی ما در سطح شهر همچنان ادامه دارد تا هموطنان در صورت لزوم به حضور در اماکن عمومی با خیال آسوده در شهر تردد داشته باشند.

وی در خصوص تعطیلی بوستان‌های تهران گفت: در چند جلسه درباره این موضوع صحبت شده و اگر تبعات اجتماعی داشته باشد، نیاز به همکاری‌های فرا بخشی در این زمینه هستیم.

محمدی تصریح کرد: ستاد مبارزه با کرونای شهرداری و شهردار تهران تاکید ایشان بر تعطیلی بوستان‌های جنگلی و بوستان‌هایی است که مورد استفاده جمعی قرار می‌گیرند و در تلاشیم که با اجماع نظر این بوستان‌ها را تعطیل کنیم تا در روز سیزدهم فروردین ماه با مشکل مواجه نشویم.

وی درخصوص آخرین تصمیم شهرداری درباره حضور کارکنان شهرداری در محل کارشان نیز گفت: بر اساس بخشنامه صادر شده توسط شهردار که به تمدید شرایط دورکاری در ادارات و سازمان‌های تابع که فعالیت‌های خدماتی ندارند تاکید شده است دورکاری تا پانزدهم فروردین ماه ادامه می‌یابد، بنابراین شاهد حضور کمتر و کارکنان شهرداری در مراکز غیر خدماتی خواهیم بود.

وی افزود: تصمیم امور دورکاری به رؤسای سازمان‌ها و شهرداران و مدیران ستادی سپرده شده اما به جز مراکز بهداشت شهری عموم کارکنان دور کاری خود را ادامه می‌دهند. اگر لازم باشد به صورت مجازی دور کاری انجام می‌شود.

مشاور شهردار تهران با اشاره به اینکه شرایط پنجشنبه و جمعه آخر سال در تاریخ ۵۰ ساله بهشت زهرا سابقه نداشته است در خصوص مراسم تدفین متوفیان مبتلا به کرونا گفت: متوفیان کرونا ذیل پرتکل‌های وزارت بهداشت تدفین می‌شوند و لازم است توضیح دهم که بهشت زهرا مباحث شرعی فتاوای فقها را رعایت می‌کند.

محمدی ادامه داد: تمام تلاش شهرداری این است که اقدامات شرعی و کرامت خانواده‌ها رعایت شود و باید حتی افراد می‌تواند در قطعه‌ای که از قبل خریداری شده متوفیان خود را به خاک بسپارند.

منبع: فارس

کد خبر 416227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.