بدون نقد سال‌های گذشته به جهش تولید صندوق بازنشستگی کشوری فکر می‌کنم

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از برنامه این صندوق برای حرکت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در جهت تحقق شعار سال یعنی "جهش تولید" خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود، سال ۹۹ را سال جهش تولید اعلام کردند و صندوق بازنشستگی کشوری نیز از جمله مخاطبان این پیام است.

وی با اشاره به علت مخاطب بودن صندوق بازنشستگی برای اثرگذاری در جهش تولید گفت: به این علت که کارخانجات و واحدهای تولیدی زیادی زیرمجموعه هلدینگ های وابسته به این صندوق هستند، در واقع، این نامگذاری‌ها فرصتی برای هدف گذاری، شاخص گذاری و کنترل و مدیریت بهینه در موضوع مورد نظر است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: بدون آنکه بخواهم وارد نقد شیوه مدیریت واحدهای تولیدی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در سال‌های گذشته شوم، بر این باورم که از چند طریق می‌توان به جهش تولید در این واحدها که برخی از آنها در زمره بزرگترین واحدهای صنعتی کشور است، کمک کرد.

افتخاری با اشاره به راه‌های مورد نظر خود برای اثرگذار شدن صندوق بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال گفت: ارتقای بهره‌وری تولید، توسعه سهم بازار، توسعه سبد محصولات، توسعه سبد کسب و کارها، تولید محصولات جایگزین اقلام وارداتی، افزایش ارزش افزوده اقتصادی، سرمایه گذاری در حوزه محصولات دانش بنیان، و بهینه سازی دارایی‌ها از جمله این راه‌ها است.

وی ادامه داد: در دو ماه گذشته، بررسی وضعیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری و آسیب شناسی آنها تا حد زیادی انجام شده و امیدواریم که بر این اساس، برنامه اصلاحی آنها نیز در مسیر جهش تولید هرچه زودتر نهایی و وارد فاز اجرایی شود.

کد خبر 416224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.