سال گذشته ۱۴۶ معدن کوچک و متوسط مقیاس در کشور احیا شد

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه شعار سال جدید مبنی بر «جهش تولید»، مسئولیت پذیری این سازمان توسعه‌ای را دوچندان خواهد کرد، گفت: در راستای رشد تولید، سال گذشته ۱۴۶ معدن کوچک و متوسط مقیاس در نقاط مختلف کشور احیا شد و پیش بینی می‌شود در سال جدید تعداد بیشتری از اینگونه معادن، راه اندازی شود.

به گزارش ایمنا به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور اظهار کرد: معادن کوچک و متوسط به دلیل اشتغال‏زایی و گستردگی در نقاط مختلف کشور، می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار در بخش معدن و توسعه متوازن کشور نقش بسیار مهمی ایفا کند.

وی افزود: در این راستا، طرح فعال سازی معادن کوچک و متوسط در نقاط مختلف کشور، با هدف فعال سازی معادن بخش خصوصی که به دلیل شرایط داخلی یا بین‌المللی نیمه فعال و یا تعطیل شده اند، از آذر ماه سال ۹۷ تعریف و در سال ۹۸ عملیاتی شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح احیای معادن کوچک و متوسط با مشارکت تشکل‌ها از جمله خانه معدن ایران با هدف توسعه اشتغال و همچنین تأمین بخشی از خوراک شرکت‌های بزرگ از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (از شرکت‌های تابعه سازمان ایمیدرو) به اجرا درآمد.

غریب پور تصریح کرد: همچنین تفاهمنامه‌ای در راستای کمک به فعال سازی معادن کوچک با تولیدکنندگان کنسانتره و گندله- از جمله شرکت‌های بزرگ معدنی- امضا شده است که به نقش آفرینی این معادن کمک خواهد کرد.‌

وی ادامه داد: سال گذشته تعداد ۱۴۶ معدن تا اواخر اسفند سال ۹۸ با اشتغال‌زایی سه هزار نفری فعال شد.

به گفته معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، در سال ۹۸ اخذ و بررسی آمار معادن از تمام استان‌ها، شناسایی ۲۱۳۰ معدن و نیز انعقاد ۲۸ تفاهم نامه از دیگر فعالیت‌های انجام شده در طرح مذکور است.

کد خبر 416103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.