احتمال کم‌تر شدن بازی‌ها و تورنمنت ‌های فوتبالی به دلیل بحران کرونا وجود دارد

رییس فیفا اعلام کرد: به دلیل بحران کرونا ممکن است تعداد بازی ها و تورنمنت ها کمتر شود و زمانی مسابقات فوتبال دوباره برگزار خواهد شد که شرایط به روال عادی برگردد.

به گزارش ایمنا و به نقل از آس، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در مصاحبه اخیر خود تاکید کرد رقابت‌های فوتبال زمانی از سر گرفته خواهد شد که فراگیری ویروس کرونا پایان یابد و اعلام کرد، این بحران جهانی ممکن است فرصتی برای اصلاحات در این ورزش باشد.

اینفانتینو در این رابطه به گاتزتا دلو اسپورت گفت: مشخص نیست بحران کرونا چه زمانی پایان می‌یابد. اکنون حدس درباره آن دشوار است. نمی‌دانیم چه زمانی همه چیز به روال عادی خود بر می‌گردد. با این حال روی فرصت‌ها تمرکز می‌کنیم. شاید تغییراتی در فوتبال جهان ایجاد کنیم. می‌توانیم بازی‌ها را با فرمت متفاوتی برگزار کنیم و تورنمنت‌های کم اما جذابی داشته باشیم.

او افزود: ممکن است تیم‌های کمتری حضور داشته باشند اما برابری بیشتری وجود داشته باشد. همچنین برای حفظ سلامتی بازیکنان بازی‌های کمتری برگزار شود. شرایط کنونی یک فیلم علمی تخیلی نیست. باید ضررها را برسی کرد و باید دید چگونه آن‌ها را می‌توان جبران کرد.

رئیس فیفا که امروز پنجاه ساله می‌شود در ادامه اظهار کرد: ابتدا سلامتی بازیکنان و سپس مسائل دیگر. مدیران باید در انتظار بهترین شرایط باشند و خود را برای بدترین‌ها آماده کنند. باید بدون وحشت شفاف صحبت کرد. زمانی رقابت‌های فوتبال برگزار می‌شوند که سلامتی هیچکس در خطر نباشد. فدراسیون‌ها و لیگ‌ها باید به توصیه‌های دولت‌هایشان گوش فرا دهند.

اینفانتینو درباره لغو یورو ۲۰۲۰ و کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۰ گفت: ما همکاری اروپا و آمریکای جنوبی را نشان دادیم. اکنون باید درباره برنامه تیم‌های ملی فکر کرد. قراردادها را در نظر گرفت. شرایط سخت شده است اما چاره دیگری نیست.

رئیس فیفا در رابطه با جام جهانی باشگاه‌ها که به ۲۴ تیم افزایش یافته است، گفت: جام جهانی باشگاه‌ها با فرمت جدید برای پیشرفت فوتبال قرار داده شده است. همه باشگاه خواهنش بودند به خصوص ۱۰ تیم برتر. زمانی که یوفا ۳۰ سال پیش اعلام کرد قصد برگزاری لیگ قهرمانان را دارد با مخالفت فدراسیون‌ها و لیگ‌ها روبرو شد. آن‌ها از مواجهه با رویدادهای جدید ترس داشتند. اکنون می‌گویند پیشنهاد هوشمندانه ای بود. در آینده راجع به برگزاری نخستین دوره جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۱ و دوره‌های بعد یعنی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تصمیم گیری خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 416096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.