۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
سرنوشت المپیک ۲۰۲۰ چه می شود؟

بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال فراوان در تاریخ قبلی جولای برگزار نخواهد شد و یک ماه دیگر تاریخ جدید اعلام می شود.

به گزارش ایمنا، شب گذشته اعلام شد که قرار است IOC درباره برگزاری یا انتخاب زمان جدید برای بازی‌های توکیو تصمیم بگیرد و تاریخ قبلی دیگر قطعیت ندارد. در این بین مشکل اصلی IOC این است که هر تصمیمی که اعمال شود هزینه‌های زیادی را به همراه دارد؛ اگر مسابقات در زمان مقرر برگزار شود ممکن است شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد مشکلاتی شود و اگر به تأخیر بیافتد هم هزینه‌های بسیاری برای کشور میزبان یعنی ژاپن خواهد داشت و ممکن است باعث شود آن‌ها میزبانی مسابقات را هم از دست بدهند. وضعیتی که باعث شده IOC در تصمیم‌گیری دچار مشکل جدی شود و سناریوهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهد.

از طرفی تعویق این مسابقات برای کشور ما اتفاقی بدی به حساب نمی‌آید؛ این تعویق می‌تواند به رشته‌های مدال‌آوری چون کشتی و وزنه‌برداری کمک کند و فرصت بیشتری به این رشته‌ها بدهد. حال باید دید در یک ماه آینده چه تصمیمی برای المپیک ۲۰۲۰ گرفته خواهد شد و سرنوشت این دوره از رقابت‌ها به چه صورت خواهد بود.

کاروان‌های بزرگ اروپایی این روزها خواهان لغو بازی‌ها هستند و از یاد نبرید که آمریکا در غیاب روسیه که محروم شده اگر المپیک را تحریم کند چون نخواهد چالش بیماری را بپذیرد، عملاً المپیک با شوکی بزرگ روبرو می‌شود پس پافشاری ترامپ بر تعویق بازی‌ها احتمالاً سبب لغو و تعویق این مسابقات می‌شود.

منبع: دنیای ورزش ترنتو

کد خبر 416022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.