۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
روی ۲۰ واکسن کرونا کار می‌کنیم

رئیس بخش «برنامه اضطراری» سازمان جهانی بهداشت از کار کردن بر روی ۲۰ واکسن برای درمان کرونا خبر داد.

به گزارش ایمنا، «ماریا فان کرخوو» رئیس بخش «برنامه اضطراری» سازمان جهانی بهداشت در کنفرانسی خبری در ژنو سوئیس گفت: شتاب این روند واقعاً شگفت‌انگیز است، هم از لحاظ کارهایی که توانسته‌ایم، انجام دهیم و هم بخاطر کاری که با «مرس» و «سارس» شروع شد و بر اساس آن ادامه دادیم.

مقام‌های سازمان جهانی بهداشت گفتند تا قرار گرفتن واکسن‌ها در دسترس عموم راه طولانی در پیش است.

دانشمندان می‌گویند برای ساختن واکسن‌های مؤثر باید آزمایش‌های بالینی انجام شده و این آزمایش‌ها تاییدیه دریافت کند. این روند ممکن است ۱۸ ماه به طول انجامد.

«مایک رایان» مدیر اجرایی بخش برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت نیز در این کنفرانس خبری بر لزوم انجام آزمایش‌های بالینی تاکید کرد و گفت: باید در تولید هر گونه محصولی که قرار است به بخش زیادی از مردم دنیا تزریق کنیم، محتاط باشیم.

وی افزود، تنها یک چیز خطرناک‌تر از یک ویروس بد وجود دارد و «آن واکسن بد است.»

رایان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه آمار بالای مبتلایان به کرونا سیستم‌های بهداشتی در دنیا را تحت فشار قرار داده است، افزود: این سیستم‌های تحت فشار در حال فروپاشی هستند.

براساس گزارش تقریب؛ شمار مبتلایان به کرونا در دنیا به ۲۷۴ هزار و ۸۰ نفر رسیده است که ۱۱ هزار و ۳۵۲ نفر جان خود را از دست داده و ۹۰ هزار و ۶۲۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کد خبر 415870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.