ضوابط بهداشتی به واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی ابلاغ شد

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، از ابلاغ پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی مرتبط با فعالیت صنوف تولیدی و توزیعی در کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا وزارت صمت اظهار کرد: بر اساس مصوبه هشتمین جلسه ستاد مقابله با کرونا وزارت صمت مقرر شد ضوابط و پروتکل‌های صنوف تولیدی و توزیعی که توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده است، به اصناف کشور ابلاغ شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت حداکثری بهداشت در صنوف تولیدی و توزیعی کشور اعلام کرد: پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی اعلام شده توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی، واحدهای صنفی عرضه گوشت و مرغ، مراکز توزیع مواد غذایی، نانوایی‌ها، کشتارگاه‌ها و سایر صنوف توزیعی و تولیدی کشور توسط قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و رئیس ستاد کرونا وزارت صمت به سازمان‌های صمت استانی، اتاق‌های اصناف و سازمان‌های حوزه تجارت کشور ابلاغ شد.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: بازرسان سازمان حمایت، وزارت بهداشت و اتاق اصناف ایران، به صورت شبانه روزی وضعیت سلامت کالاهای تولیدی و توزیعی کشور را رصد و پایش خواهند کرد تا در صورت تخطی از ضوابط بهداشتی ابلاغی با واحدهای متخلف برخورد جدی شود.

مدرس خیابانی افزود: امروز سلامت مردم در اولویت بخش تجارت کشور است و این موضوع به تمام اصناف نیز اعلام شده تا در رابطه با رعایت پیش‌شرط‌ها و ضروریات آن، به واحدهای صنفی مرتبط تذکرات جدی داده شود.

وی از مردم ایران تقاضا کرد در شرایط به وجود آمده حتماً به توصیه‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توجه داشته باشند و از مسافرت‌های غیر ضروری بپرهیزند.

کد خبر 415783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.