آغاز موج دوم بارش‌ها/ هشدار نسبت به اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی

طبق پیش بینی هواشناسی از اوایل روز شنبه موج دوم بارش‌ها ابتدا در سواحل و بتدریج در دیگر نقاط استان آغاز می‌شود.

به گزارش ایمنا، بعد از ظهر شنبه و طی روز یکشنبه ضمن تشدید و تقویت بارندگی‌ها، بارشها به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای (بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت) در سطح استان ادامه می‌یابد.

با توجه به ماهیت رگباری بارش‌های بهاری، نسبت به وقوع صاعقه، آبگرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و همچنین نسبت به بارش تگرگ در مناطق مستعد و بروز خسارات احتمالی در مزارع و باغات کشاورزی هشدار داده می‌شود.

همچنین پیش بینی می‌شود از ظهر روز یکشنبه و طی روز دوشنبه دمای هوا به طور ناگهانی و قابل ملاحظه‌ای (شش تا ۱۲ درجه) کاهش یابد. ضمن اینکه روزهای شنبه تا دوشنبه، سواحل استان و خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم می‌باشد.

بر اساس پیش بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و افزایش ابر، فردا ابری به تدریج همراه با بارش پراکنده باران و رعد و برق و وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق و جهت وزش باد امروز شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت، از اواخر شب جنوب شرقی تا جنوب غربی ۱۰ تا ۳۴ و تا ظهر فردا بتدریج ۱۸ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر، فردا به تدریج ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و ظهر فردا دور از سواحل شمالی و مرکزی به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ۰۱:۴۸ بامداد، مد اول ساعت ۰۸:۳۸، جزر دوم ۱۲:۳۴ و مد دوم دریا ساعت ۱۸:۴۷ است.

کد خبر 415764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.