خسارت سیل به تاسیسات شهری کوزه‌کنان

شهردار کوزه‌کنان گفت: جاری شدن سیل در پی بارش باران روز گذشته به تاسیسات شهری و باغ های این شهر خسارت وارد کرد.

به گزارش ایمنا، جلیل جهانپور با بیان اینکه معابر شهری و کانال‌ها نیز در این سیل دچار خسارت شده است، اظهار کرد: در زمان کنونی میزان خسارت وارد شده برآورد نشده، اما برای ترمیم و بازسازی تأسیسات، معابر و بخش‌های آسیب دیده نیاز به حدود پنج میلیارد ریال اعتبار است.

وی ادامه داد: دیواره سنگی سیل بند این شهر نیز در پی بروز سیل در حال تخریب بوده و باید برای حفظ و بازسازی آن هر چه زودتر اقدام کرد، زیرا حفظ و بازسازی این دیواره به عنوان سرمایه ۷۰ تا ۸۰ میلیارد ریالی کوزه‌کنان برای مقابله با چنین حوادثی در آینده ضروری است.

شهردار کوزه‌کنان با بیان اینکه سیل در بالادست این شهر به دو شاخه تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها از داخل شهر عبور می‌کند، گفت: دستگاه‌های ذیربط مانند امور آب و منابع طبیعی و آبخیزداری برای جلوگیری از خسارت‌های سیل در آینده، باید اقدام به مسیر گشایی و حریم‌گشایی رودخانه و مسیل‌ها کنند.

جهانپور با بیان اینکه این سیل خسارت جانی در بر نداشت، ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی و احتمال بارش‌های تند در آینده باید برای جلوگیری از بروز خسارت‌ها با همکاری مدیریت ارشد استانی و شهری برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شود و هر چه سریع‌تر اقدام به ترمیم و اصلاح دیواره سنگی سیل بند کرد.

وی یادآوری کرد: هم اکنون نیروهای شهرداری اقدام به شستشوی معابر و بازگشایی مسیل‌ها کرده اند و فعالیت آن‌ها برای کمک به شهروندان و زدودن آثار سیل در سطح شهر ادامه دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 415702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.