۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی قادر آشنا را به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی منصوب کرد.

به گزارش ایمنا و نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم سید عباس صالحی خطاب به قادر آشنا آمده است:

«نظر به تعهد، توان و تجربیات ارزنده جناب عالی در عرصه‌های فرهنگی و هنری بنا به پیشنهاد معاون امور هنری به موجب این حکم به سمت "مدیر کل هنرهای نمایشی" منصوب می‌شوید.

هنرهای نمایشی به عنوان "هنر بنیادین" نقش بی بدیلی در بالندگی سایر رشته‌های هنری دارد و انتظار می‌رود با برنامه ریزی دقیق و تعامل سازنده با هنرمندان تئاتر نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین کمک به فعال سازی مراکز کشف و پرورش استعدادهای درخشان نمایش کشور گام‌های مؤثری بردارید.»

یادآور می‌شود شهرام کرمی مدیرکل پیشین هنرهای نمایشی در روزهای اخیر استعفای خود را از این سمت اعلام کرده بود.

کرمی در استعفای خود برای سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت:

«احتراما با توجه به پایان مأموریت اینجانب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظر به حجم فعالیت‌های اداره کل هنرهای نمایشی و سختی و دشواری مسؤولیت این حوزه با نهایت احترام و سپاس از توجه و حمایت همیشگی شما برادر خوب و مهربان بدین وسیله انصراف خود را از تداوم همکاری در این مجموعه به حضورتان اعلام می‌کنم.

در این دو سال به پاس احترام به مهر و اعتماد جنابعالی و احساس تکلیف فردی جهت خدمت به جامعه هنرمندان با همه دشواری و سختی این حوزه از هیچ تلاش و کوشش برای موفقیت مجموعه اداره کل هنرهای نمایشی و معاونت هنری دریغ نداشته ام. اینک برای تداوم این همکاری با انبوه مشکلات این مسؤولیت که فارغ از امور اجرایی توأم با انتظارات خانواده هنرمندان تئاتر و محدودیت اعتباری و ساختاری همراه است، اینجانب توان ادامه فعالیت نداشته و احساس می‌کنم تا همین زمان وظیفه خود را در قبال کشور و هنرمندان انجام داده ام. دنیای هنر و قلم خواسته فردی من بوده و اینک ترجیح می‌دهم در کنار خانواده و فرزندان این تجربه گرانبهای عمرم را برای روزهای روشن آینده در فضای هنر صرف کنم. وظیفه دارم از لطف و مهربانی و عنایت شما برادر بزرگوار تشکر نموده و امید دارم پایان همکاری ما آغازی برای روزگار همیشگی دوستی و مهربانی در حق این حقیر باشد.»

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در لوح سپاسی از خدمات شهرام کرمی قدردانی کرد. در متن لوح سپاس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: «از تلاش و ممارست جناب عالی در دوره مسوولیت اداره کل هنرهای نمایشی صمیمانه قدردانی می‌کنم. تعهد، مسوولیت پذیری، تعامل با اصحاب فرهنگ و هنر و همکاری با دستگاه‌های فرهنگی از نقاط درخشان کارنامه مسوولیت جناب عالی است. از خداوند متعال تدام توفیقات جناب عالی و سربلندی و عزت ایران اسلامی را خواستارم.»

گفتنی است قادر آشنا مدیرکل جدید هنرهای نمایشی پیش از این به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهکیلویه و بویر احمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر و مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران فعالیت کرده است.

کد خبر 415432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.