چراغ سبز شهرداری برای تعطیلی مترو تهران

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از تعطیلی مترو به دلیل شیوع بیماری کرونا استقبال می‌کنیم، گفت: حذف و یا گسترش طرح ترافیک به صلاح نیست.

به گزارش ایمنا، یوسف حجت در پاسخ به این پرسش که مترو شیراز و اصفهان به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده است و آیا شهرداری تهران برنامه‌ای مشابه دارد؟ اظهار کرد: فعلاً شهرداری تهران برنامه‌ای برای تعطیلی مترو ندارد مگر اینکه ستاد مقابله با کرونا این موضوع را ابلاغ کند.

وی با بیان اینکه شهرداری هم از تعطیلی مترو تهران استقبال می‌کند، افزود: اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی از جمله مکان‌هایی است که انتقال ویروس کرونا در آن بیشتر است و هر چند در حال حاضر تعداد مسافران مترو به یک سوم حالت عادی رسیده، اما باز هم ممکن است مترو عاملی برای انتقال ویروس باشد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا طرح ترافیک به دلیل شیوع ویروس کرونا حذف می‌شود یا خیر، گفت: حذف طرح را صلاح نمی‌دانیم چرا که اگر طرح را برداریم استقبال برای استفاده از خودروهای شخصی بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی معتقد هستند که وسعت اجرای طرح ترافیک را باید بیشتر کنیم و در تمام نقاط تهران اجرا شود تا شهروندان نتوانند با خودروی شخصی تردد کنند، اما اجرای طرح در شرایط کنونی کفایت می‌کند و نیازی به تغییر آن نیست.

حجت تصریح کرد: حذف طرح ترافیک مردم را تشویق به آمدن در خیابان‌ها می‌کند و افزایش ساعات طرح نیز سبب ترغیب مردم جهت استفاده از تاکسی، اسنپ و مترو خواهد کرد لذا تغییر آن به صلاح نیست.

منبع: فارس

کد خبر 414848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.