توزیع ۲۰ درصد اقلام ضدعفونی کننده شهر در بازارهای کوثر

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، مقرر شد ۲۰ درصد اقلام ضدعفونی کننده توزیعی شهر برای تامین نیاز شهروندان در اختیار فروشگاه‌های کوثر شهرداری قرار می‌گیرد.

محمد مجیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: بازارهای کوثر تعطیل نشده بلکه به امکانات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تجهیز شده و روزانه چندین مرتبه ضدعفونی می‌شود.

وی با بیان اینکه ناظران بهداشتی و بازرسان اداره کل دامپزشکی در بازارهای کوثر استقرار دارند و بر کیفیت مواد غذایی ارائه شده نظارت دارند تا مردم از کالاهای عرضه شده اطمینان خاطر داشته باشند، تصریح کرد: در شرایط فعلی هنگام ورود شهروندان به بازارهای کوثر، دست‌کش، محلول ضدعفونی و آموزش‌های لازم به آنها ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با بیان اینکه ماسک و دستکش در بین کارکنان بازارهای کوثر اصفهان توزیع شده است، گفت: در حال حاضر بازارهای کوثر همه روزه از ساعت هشت صبح باز است و ناظران بهداشتی مستقر در بازارها مباحث مربوط به اطلاع رسانی و نکات پیشگیرانه را به صورت تخصصی به کارکنان بازار و خریداران انجام می‌دهند.

وی با اشاره به ضدعفونی کردن میدان مرکزی میوه و تره بار اصفهان، خاطرنشان کرد: علاوه بر ضدعفونی کردن محیط میدان مرکزی میوه و تره‌بار، هر شب پنج هزار خودروی وارد شده به این محوطه گندزدایی و ضدعفونی می‌شود.

مجیری از تعطیلی جمعه بازارهای بعثت و خودرو برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی خبر داد و افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس واگیردار کرونا همچنین جهت حفظ سلامت شهروندان و تاکید وزارت بهداشت، جمعه بازار بعثت و جمعه بازار خودرو تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

کد خبر 413788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.