تدابیر شرکت های تکنولوژی جهان برای پیشگیری از کرونا

دفتر فیس‌بوک در پی تایید خبر ابتلای یکی از پیمانکاران خود به ویروس کرونا، دفتر این شرکت را در سیاتل آمریکا به طور موقت تعطیل کرد.

به گزارش ایمنا، کمپانی فیس‌بوک روز گذشته تأیید کرد که یکی از پیمانکاران فعال در دفتر این شرکت در سیاتل، به بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده است. این غول فناوری در پی نگرانی‌ها از احتمال شیوع این ویروس در بین کارمندان، دفتر خود را در سیاتل تا روز دوشنبه نهم مارس (۱۹ اسفند) تعطیل کرده و از کارکنانش خواست تا ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) دورکاری کنند.

کمپانی آمریکایی آمازون نیز خبر ابتلای یکی از کارمندان دفتر خود در سیاتل را به کرونا تأیید کرد.کروناویروس جدید با نام رسمی کووید -۱۹ که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد، تاکنون بیش از ۹۵ هزار نفر را در جهان آلوده کرده و ۳ هزار و دویست و هشتاد شش قربانی گرفته است. کمپانی آمازون برای جلوگیری از شیوع کروناویروس جدید بین کارکنانش، یک وب‌سایت درون سازمانی در این خصوص راه‌اندازی کرده است که به طور منظم به روزرسانی می‌شود.

در این وب‌سایت آمده است که اگر کارمندان احساس مریضی می‌کنند و علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا دارند، اما مطمئن نیستند که به کرونا مبتلا شده‌اند یا خیر، لازم است پس از به عمل آوردن هماهنگی‌های لازم با تیم منابع انسانی، از خانه کار کنند. این بزرگ‌ترین خرده فروش آنلاین جهان همچنین تمام سفرهای کاری غیرضروری شرکت خود را به حال تعلیق درآورده و اعلام کرده است که بخشی از مصاحبه‌های استخدامی خود را از طریق ارتباط ویدئویی انجام خواهد داد.

دیگر شرکت‌های برجسته و نام‌آشنا در حوزه فناوری نیز به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس کووید -۱۹ بین کارکنان خود، سیاست‌های جدیدی را اعمال کرده‌اند. "جنیفر کریستی"، مدیر ارشد منابع انسانی توییتر روز دوشنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد که این شرکت در تلاش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا همه هزاران کارمند خود را به دورکاری تشویق می‌کند.

شرکت گوگل نیز تمام سفرهای کاری به کانون‌های شیوع کرونا چون ایتالیا و کره جنوبی را محدود کرده و از کارکنان خود در دوبلین ایرلند خواسته اند تا دورکاری را امتحان کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 413594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.