امکان کار در منزل برای پرسنل شهرداری مشهد فراهم شد

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از تامین زیرساخت و راه‌اندازی سرویس دسترسی از راه دور به رایانه‌های سازمان فاوا خبر داد.

به گزارش ایمنا، محمدجواد رجائیان اظهار کرد: موضوع مهمی که در روزهای اخیر، به طور جدی زندگی تمام هم‌وطنان را تحت تأثیر قرار داده، مبارزه با ویروس کرونا است و به همین دلیل برای آن دسته از همکاران دارای بیماری خاص (بیماری‌های قلبی، ریوی، ضعف سیستم ایمنی و همچنین جانبازان و …) همچنین همکارانی که امکان انجام کامل وظیفه محوله از منزل را دارند، طبق صلاحدید مدیران ارشد، امکان دورکاری مهیا گشته و تا اطلاع ثانوی بخشی از فعالیت‌های سازمان فاوا به صورت دورکاری و با رعایت الزامات ایمنی در منزل انجام خواهد شد.

وی افزود: در شهرها و کشورهایی که درگیر این موضوع شدند، از بخش خصوصی گرفته تا بخش عمومی، تدابیر مختلفی جهت مدیریت اوضاع اندیشیده شده ازجمله جلوگیری از برنامه‌های جمعی و استقبال از خدمات الکترونیکی و غیرحضوری. خوشبختانه در شهرداری مشهد نیز نگاه دقیقی به این موضوع وجود داشته و تمهیدات مشابهی اندیشیده شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در تشریح چگونگی دسترسی همکاران شهرداری و انجام دورکاری اظهار کرد: برای استفاده از زیرساخت آماده شده لازم است نامه کتبی به سازمان مبنی بر استفاده و دسترسی به کامپیوتر شخصی مستقر در اداره در ساعات مورد نظر اعلام گردد تا امکان دسترسی به کامپیوتر از راه دور برای کاربران فراهم شود.

وی ادامه داد: این امکان در حال حاضر برای پرسنل سازمان فاوا راه اندازی شده و امکان تعمیم آن به کلیه سیستم‌های مجموعه‌های مدیریتی شهرداری مشهد میسر است.

رجائیان ابراز امیدواری کرد: با آرامش و رعایت پیشگیری‌های لازم در سطح ملی و موارد تصویب شده همانند دور کاری‌های لازم و جلوگیری از ترددهای غیرضروری شاهد ریشه‌کنی این بیماری در آینده نزدیک باشیم.

به گزارش ایمنا، امکان کار در منزل برای پرسنل شهرداری مشهد در پی دستورالعمل اجرایی معاون برنامه‌ریزی شهردار مشهد و رئیس هیئت‌مدیره سازمان فاوا به منظور اقدامات الکترونیک و هوشمندسازی در راستای مقابله با ویروس کرونا انجام پذیرفته است.

کد خبر 413068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.