مسئولیت تهیه مواد ضدعفونی با شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای است

دبیر کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل اصفهان از گندزدایی ترمینال‌ها و ناوگان شرکت‌های حمل و نقل خبر داد وگفت: امکانات لازم برای ضدعفونی ناوگان وجود ندارد، مسئولیت تهیه مواد مورد نیاز بر عهده ما گذاشته شده و بودجه‌ای برای این کار داده نشده است.

رضا همامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به برگزاری جلسه‌ای درباره پیشگیری از شیوع کرونا با حضور جمعی از مسئولان استانی، اظهار کرد: مقرر شد سازمان پایانه‌ها به گندزدایی ترمینال‌ها و شرکت‌های حمل و نقل نیز با خرید تجهیزاتی نظیر پمپ و مواد ضد عفونی کننده برای گندزدایی ناوگان تحت پوشش اقدام کنند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود هر لیتر ماده ضد عفونی کننده مناسب برای گندزدایی ناوگان تحت پوشش حدود ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد که با توجه به خروجی بیش از ۱۵۰۰ دستگاه از ناوگان، بودجه قابل توجهی مورد نیاز است.

دبیر کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل اصفهان گفت: امکانات لازم برای اجرای این موارد وجود ندارد و مسئولیت تهیه آن برای ناوگان حمل و نقل بر عهده ما گذاشته شده و بودجه‌ای برای این کار داده نشده است.

همامی اضافه کرد: با این حال به بودجه نیاز نداریم و اگر مواد و دستگاه‌های لازم برای اجرای عملیات گندزدایی ناوگان شرکت‌های حمل و نقل تأمین شود، نیروی انسانی اجرای این عملیات را خودمان تأمین می‌کنیم.

وی درباره دستورالعمل ابلاغی سازمان حمل و نقل کشور مبنی بر دور نگه داشتن مسافران مشکوک به کرونا از سایر مسافران در اتوبوس گفت: فضای اتوبوس یک فضای عمومی بوده و در صورتی که این فضا پر شود امکان اجرای این مسئله وجود ندارد؛ با این حال در صورتی که هنگام صدور بلیط، مسافری علائم این بیماری را داشته باشد از صدور بلیط برای او خودداری می‌شود.

دبیر کانون انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل اصفهان با بیان اینکه دولت باید زودتر از این برای مبارزه با کرونا اقدام می‌کرد، اظهار کرد: در حال حاضر آموزش‌های لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا توسط مسئولان بهداشتی داده شده است. نکته‌ای که در این میان وجود دارد وارد عمل شدن سازمان مدیریت بحران در زمان‌های مشابه برای اقدامات مؤثر است.

کد خبر 412505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.