اعلام آخرین وضعیت تردد تجاری و مسافری در بنادر کشور

مدیر ارتباطات و بین الملل سازمان بنادر با تشریح آخرین وضعیت تردد شناور بین بنادر ایران و کشورهای همسایه گفت: به‌طور مستمر و با همکاری نمایندگان وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا چک‌های پزشکی در مبادی بندری کشور در حال انجام است.

به گزارش ایمنا، وحید رحمتی درباره آخرین تصمیمات برای تردد کشتی‌ها بین بنادر ایران و کشورهای همسایه و پذیرش کشتی‌های چینی اظهار کرد: تمام کشتی‌ها قبل از ورود به بندر در لنگرگاه توسط تیم بررسی (پاس کشتی) چک می‌شوند که این اقدامات برای کشتی‌های چینی با تجهیزات جدید و تیم‌های پزشکی متخصص از بیش از یک ماه گذشته در حال انجام است.

وی درباره آخرین تصمیمات برای تردد کشتی بین بنادر ایران و عمان گفت: کلیه کشتی‌ها و شناورها از مبدا ایران به مقصد بنادر عمان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده اما بنا به اطلاع واصله از بنادر چابهار امروز یک فروند لنج به مقصد عمان خارج شده و تا کنون اعلامی مبنی بر ممانعت ورود شناور مذکور دریافت نشده است

مدیر ارتباطات و بین الملل سازمان بنادر ادامه داد: همچنین ورود شناورهای سنتی به بندر خور دبی ممنوع شده اما شناورها در لنگرگاه‌های دیگر بنادر امارات مستقر هستند و در صورت عدم مشاهده بیماری کورنا در بین خدمه شناورها در هر نوبت تعداد چهار فروند اجازه ورود به بندر داده می‌شود.

رحمتی افزود: البته تردد شناورهای مسافربری به مقصد بنادر امارات متحده تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه این اقدامات دو سویه است، افزود: تمام خدمه کشتی‌های ورودی به بنادر ایران مورد چک و بررسی‌های تخصصی پزشکی قرار می‌گیرند.

وی درباره آخرین تصمیمات برای تردد شناورها بین بنادر ایران و کویت اظهار کرد: ورود تمام کشتی‌ها و شناورهای تجاری از مبدا ایران به بنادر کویت به‌دلیل بیماری کورنا تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده اما تعداد قابل توجهی از شناورها در لنگرگاه کویت مستقر هستند که البته برخی از آنها به بنادر ایران بازگشتند. همچنین تردد شناورهای مسافربری به مقصد بندر کویت تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.

رحمتی درباره آخرین وضعیت تردد شناورها بین بنادر ایران و قطر گفت: کماکان اجازه ورود شناورهای ایرانی پس از انجام آزمایش‌های مرتبط با شناسایی ویروس کورنا از خدمه به قطر داده می‌شود.

وی تاکید کرد: تردد بین بنادر ایران و سایر بنادر کشورهای جنوبی و شمالی طبق روال گذشته ادامه دارد و خللی در عملیات صادرات و واردات به وجود نیامده است.

مدیر ارتباطات و بین‌الملل سازمان بنادر با بیان اینکه در تمام بنادر ایران خدمه شناورهای ورودی و کارکنان مستقر در بنادر مورد چک و آزمایش‌های پزشکی قرار می‌گیرند، گفت: به طور مستمر و با همکاری نمایندگان وزارت بهداشت (دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها) برای جلوگیری از شیوع ویروس کورنا چک‌های پزشکی در مبادی بندری کشور در حال انجام است و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

کد خبر 412499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.