رحمانی: ذخایر کالایی کشور بیش از سال های گذشته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمهیدات انجام شده در تأمین اقلام اساسی مربوط به قبل از شیوع کرونا بوده و مقدمات کار و تأمین حداکثری نیاز بازار از ماه‌های قبل آغاز شده است.

به گزارش ایمنا، رضا رحمانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: ذخایر کالایی کشور بیش از سال‌های گذشته است و تمهیدات لازم برای تنظیم بازار از ماه‌ها قبل وجود داشت.

وی افزود: طبق آمار موجود هم تولیدات کالایی کشور در ماه‌های اخیر افزایشی بوده و هم اینکه در واردات اقلام اساسی مورد نیاز نیز اقدامات لازم و به موقع انجام گرفته است.

وزیر صمت تاکید کرد: از نظر وفور کالا و تأمین بهنگام مایحتاج ضروری مردم، هیچ نگرانی وجود ندارد.

رحمانی اضافه کرد: ورود کرونا ویروس به کشور، تقاضای برخی اقلام را به صورت آنی افزایش داد که انتظار داریم مردم نیز ضمن همراهی، رعایت همدیگر را نیز داشته باشند تا از این شرایط نیز عبور کنیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تمهیدات انجام شده در تأمین اقلام اساسی مربوط به قبل از شیوع کرونا بوده و با توجه به اینکه آماده ورود به تقاضای پایان سال و ماه مبارک رمضان بودیم، مقدمات کار و تأمین حداکثری نیاز بازار از ماه‌های قبل آغاز شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: البته این تقاضا کمی جلوتر کشیده شده و امروز همه انبارهای ما پر بوده و هیچ نگرانی بابت تأمین اقلام مورد نیاز نداریم.

رحمانی تاکید کرد: دولت و وزارت صمت تدابیر لازم را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سایر بخش‌ها انجام داده تا کلیه نیازهای مردم تأمین شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی بیشتر دستگاه‌ها و آحاد مردم، این مرحله را نیز با سربلندی پشت سر بگذاریم.

کد خبر 412495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.