دستگاه‌های حکومتی تمام مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا را اجرا کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با ویروس کرونا از سوی مردم و دستگاه‌های حکومتی، گفت: این مصوبات از پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی برخوردار است.

به گزارش ایمنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه، ۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از حضور عزت مندانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و اهتمام به مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: ملت عزیز با مشارکت در پای صندوق‌های رأی، رکن اصلی مردم سالاری را سامان بخشیدند و با انتخاب نمایندگان خود بخش مهم مسیر اداره کشور در ۴ سال آینده را مشخص کردند.

وی افزود: به منتخبین محترم تبریک عرض می‌کنم و از همه کاندیداها که در این فریضه ملی مشارکت کردند نیز سپاسگزارم؛ امیدوارم عزیزان با توجه به شرایط حساس کشور در جهت تحقق خواسته‌های ملت بزرگوار همت بگمارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) که با رهنمودهای خود همگان را به انجام این فریضه ملی دعوت کردند، تشکر می‌کنم.

لاریجانی افزود: همچنین از زحمات همه هیأت‌های نظارت و هیأت‌های اجرایی و همه بخش‌های وزارت کشور، استانداران، فرمانداران، بخشداران که ماه‌ها در این امر تلاش کردند قدردانی می‌کنم؛ از عزیزان نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح که در تأمین امنیت انتخابات سعی وافر داشتند تشکر کرده و از رسانه‌های گروهی به ویژه صداوسیما که در اطلاع رسانی همت کردند قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه برای همکاران خود که مجدداً توفیق خدمت یافتند، آرزوی سعادت و خدمتگزاری بیشتر به ملت کرد و اظهار داشت: برای همکاران عزیزی که به هر دلیلی امکان حضور در این میدان خدمتگزاری نیافتند، توفیقات جدید در آینده در سایر عرصه‌ها آرزومندم؛ «سَیٰ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ».

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ملت عزیز تقاضا دارم در بحث مبارزه با ویروس کرونا، دستورالعمل‌های ستاد ملی با این امر را به دقت رعایت کنند و همه دستگاه‌های حکومت موظف هستند به دقت مصوبات این ستاد را که از پشتیبانی شورای عالی امنیت ملی برخوردار است رعایت کنند چرا که به سلامتی مردم عزیز مربوط است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: از کمیسیون بهداشت و درمان نیز می‌خواهم مستمرا و با دقت موضوع را زیر نظر داشته باشد؛ لازم است کمیسیون عمران نیز در زلزله آذربایجان غربی پیگیری لازم را کند تا دستگاه‌های اجرایی با سرعت به کمک زلزله زدگان بشتابد؛ این دو کمیسیون گزارش کار خود را به مجلس ارائه کند.

منبع: ایلنا

کد خبر 411993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.