نوبخت:‌ وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا تجهیز شده است

معاون رییس جمهوری گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در چین و گسترش آن در جهان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خود را تجهیز کرده و به نوع مناسبی تلاش کرده از ورود این ویروس به کشور جلوگیری کند.

به گزارش ایمنا، محمدباقر نوبخت روز جمعه با حضور در حسینیه جماران و پس از رأی دادن در جمع خبرنگاران در ارتباط با تمهیدات دولت برای مقابله با ویروس کرونا افزود: با توجه جغرافیایی که ایران دارد و تعدد و تنوع مسافرانی که به ایران رفت و آمد دارند، متأسفانه مواردی از این بیماری را در کشور مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همه امکانات بسیج شده و دولت نیز به طور ویژه از وزارت بهداشت حمایت می‌کند. به دکتر نمکی وزیر بهداشت اعلام کردم که هر مقدار منابعی که لازم باشد با توجه به اینکه از جان مردم مراقبت می‌کنیم، از سوی سازمان برنامه تخصیص می‌دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در ۱۰ ماه گذشته بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان فقط برای جبران خسارت سیل پرداخت کردیم. هرچه قدر هم لازم باشد دولت در کنار مردم و برای دفاع و صیانت از آنان هزینه می‌کند.

وی افزود: روز گذشته (پنجشنبه) بار دیگر در جلسه ستاد اقتصادی با حضور رئیس جمهوری، یک بار دیگر ستاد ویژه برای پیشگیری و مقاببله با ویروس کرونا تشکیل شد و شب گذشته اولین جلسه این ستاد غیر از جلساتی که در وزارت بهداشت برگذار می‌شد، برگذار شد. در این مورد همه تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا رفع شود.

نوبخت درباره نبود دوربین‌های حرارتی در فرودگاه‌ها گفت: در این باره اطلاعی نداریم، اما می‌دانیم شایعات مختلفی از سوی عواملی در فضای مجازی پخش می‌شود که جز تضعیف روحیه ملت و نگرانی مردم چیزی دیگری نیست.

وی افزود: تردید نکنید که آنچه وظیفه دولت است در ارتباط با پشتیبانی، برنامه ریزی و حمایت از مردم فروگذار نخواهد شد. باید بدانیم همه کشورها با قدرت‌های مالی مختلف در این زمینه آسیب پذیر بودند. امیدواریم با همراهی مردم از این مشکلات عبور می‌کنیم.

رشد اقتصای ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است

معاون رئیس جمهوری همچنین گفت: براساس آخرین گزارشی که مرکز آمار ایران برای پاییز داشت، رشد مثبتی داشتیم و این گواهی را مراکز بین المللی یعنی هم صندوق بین المللی پول و بانک جهانی اعلام کرده‌اند که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است.

نوبخت ادامه داد: با توجه به اینکه روند تورم کاهنده است و دیروز در اولین روز اسفند گزارش تورم ماه بهمن از سوی مرکز امار اعلام شد و خوشبختانه هم تورم سالانه و هم تورم نقطه به نقطه کاهش یافته و گرچه هنوز شرایط عادی نیست، اما باید این را به ذهن داشته باشیم که بعد از ان تحریم‌ها و شوکی که به اقتصاد کشور وارد شد، خوشبختانه مجدداً همه شاخص‌ها به سمت مطلوب در حال تغییر است.

وی افزود: امیدواریم با مجلس قوی و خوبی که سال آینده در کنار دولت است، بتوانیم بیش از پیش شاخص‌ها را اصلاح کنیم، آنچه اهمیت دارد رضایت مردم و اقتدار جمهوری اسلامی در رقابت‌های جهانی است.

منبع: ایرنا

کد خبر 411485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.