کرونا ویروس همچنان پشت مرزهای ایران

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بر خلاف تمامی شایعات و مطالب نادرست منتشر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی تاکنون موردی از ابتلاء به کرونا ویروس در کشور مشاهده نشده است.

به گزارش ایمنا، علیرضا رئیسی در جلسه کارگروه ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماری‌های کارویژه مرز، بخش زیادی از موفقیت ایران در کنترل کرونا ویروس را ناشی از تجارب برگزاری مراسم‌هایی همچون اربعین حسینی، حج، راهیان نور و پیشگیری فراگیر از بیماری‌ها در سیل ابتدای سال جاری که به موجب آن ۲۶ استان کشور درگیر شدند، دانست و اظهار کرد: تاکنون نتایج آزمایش تمام مواردی که به عنوان مشکوک از طرف مراکز درمانی به آزمایشگاه منتخب ارسال شده بودند، منفی بوده است.

وی ادامه داد: البته کروناویروس جدید که سازمان بهداشت جهانی آن را کوید ۲۰۱۹ (COVID ۱۹) نام‌گذاری کرده یک بیماری تنفسی است و نمی‌توان برای شیوع آن مرزی قائل شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در خصوص دانشجویان ایرانی که از شهر ووهان چین به کشور بازگشتند، گفت: دانشجویان ایرانی وارد شده از ووهان چین دو هفته در قرنطینه بودند که پس از انجام آزمایش‌های لازم و اتمام زمان قرنطینه، کارت سلامت برایشان صادر و آن‌ها را ترخیص کردیم. این دانشجویان طبق پروتکل جهانی دو هفته در قرنطینه بودند و خوشبختانه همگی سالم هستند.

وی در ادامه مجهز شدن تمام فرودگاه‌های بین‌المللی مانند فرودگاه امام خمینی (ره) به دوربین حرارتی را ضروری دانست و تصریح کرد: این دوربین‌ها در مرزهای هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، خراسان، کردستان و استان‌های آذربایجان شرقی و غربی باید نصب شوند که این کار در حال انجام است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، با تاکید به درخواست کشور افغانستان برای تشخیص و بیماریابی کرونا، گفت: به این درخواست پاسخ مثبت داده شده است و به آن‌ها آموزش خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، وی با اشاره به اینکه کروناویروس، ۲۹ کشور و بیش از ۶۰ هزار نفر را در دنیا درگیر کرده است، گفت: البته در منطقه امرو (مدیترانه شرقی) فعلاً تنها دو کشور مصر و امارات درگیر این بیماری شده‌اند.

در ادامه این جلسه اعضای شرکت کننده درباره اقدامات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های خود برای همکاری به منظور پیشگیری از کرونا ویروس مطالبی را بیان کردند.

کد خبر 411047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.