۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
کرونا اپل را شکست داد

شرکت اپل اعلام کرده است به دلیل شیوع ویروس کرونا، ذخایر تولیدات آیفون کاهش یافته و روند از سرگیری تولید محصولات اپل، کندتر از پیش بینی‌های این شرکت است.

به گزارش ایمنا، به نظر می‌رسد پیامدهای شیوع ویروس کرونا در چین برای اپل بدتر از پیش بینی‌های کارشناسان باشد. هرچند کارخانه‌های تولید کننده محصولات اپل در چین پس از تعطیلی به دلیل شیوع کرونا در چین، اکنون دوباره فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، اما روند از سرگیری تولید در این واحدها کندتر از پیش بینی‌های اپل است.

پیش بینی می‌شود تولید محصولات اپل به دلیل کمبود ذخایر قطعات با بن بست روبرو شود. علاوه بر آن تقاضای خرده فروشی نیز مشکل ساز شده است. بسیاری از فروشگاه‌های رسمی نیز تعطیل است؛ فروشگاه‌های فعال نیز ساعات کاری خود را کاهش داده و مشتریان اندکی دارند. علاوه بر این شرکت اپل به کندی فروشگاه‌های خود را بازگشایی می‌کند و به نظر می‌رسد این روند به فروش شرکت خسارت می‌رساند.

این غول دنیای تکنولوژی اشاره کرده است که سلامت کارمندان بر مسائل دیگر اولویت دارد و فعالیت‌های خود را تا حد ممکن با رعایت نکات ایمنی از سر می‌گیرد. همچنین اپل مبلغی که برای مقابله ویروس کرونا اهدا کرده بود را دو برابر کرده است. در نتیجه کارشناسان معتقد هستند در سه ماهه منتهی به مارس، درآمد اپل به میزان پیش بینی شده نخواهد رسید. هرچند اپل تنها شرکتی نیست که به دلیل شیوع کرونا با چالش مواجه شد، اما به نظر می‌رسد بیش از بقیه با ضرر و زیان روبرو شده است.

منبع: مهر

کد خبر 411030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.