حقوق و مزایای شهرداران افزایش می‌یابد

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ابلاغ تصویبنامه هیئت دولت در زمینه افزایش حقوق شهرداران و فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها به وزارت کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به تفاوت قابل توجه حقوق و مزایای شهرداران در مقایسه با مدیران سایر دستگاه‌های اجرایی، هیئت دولت در جلسه ۲۳ بهمن خود با اصلاح جدول موضوع بند (الف) ماده (۲) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران، مصوب ۱۳۷۰.۴.۱ هیأت وزیران موافقت نمود و این موضوع ابلاغ شد.

وی افزود: به موجب این تصویب‌نامه و به منظور ایجاد انگیزه و استفاده از خدمات افراد باسابقه و باتجربه در توسعه مدیریت شهری، در شهرهای کوچک‌تر درصد افزایش جذب شهرداران در درجات پایین‌تر مورد توجه بیشتر قرار گرفته است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: ضمناً موافقت دولت با افزایش ۳۰ درصدی فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری‌ها، با تأیید وزارت کشور، که در جلسه ۲۳ بهمن هیأت دولت صورت گرفت نیز ابلاغ شد.

جمالی نژاد اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز برای افزایش فوق‌العاده جذب مربوط به این موضوع از محل اعتبارات پیش‌بینی شده از منابع داخلی شهرداری‌های مربوط تأمین می‌شود و احکام جدید شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها از تاریخ اول اسفند ۹۸ و پس از ابلاغ وزیر کشور قابل صدور است.

کد خبر 410976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.