صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت تاسیس می‌شود

وزیر نفت از صدور مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان با حمایت وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در اینستاگرام با انتشار یک پست به نقل از بیژن زنگنه نوشت:

"وزیر نفت از صدور مجوز تأسیس صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان با حمایت وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

مهندس بیژن زنگنه در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه با اشاره به اینکه نخستین گام وزارت نفت برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص حدود ۱۸ هزار هکتار زمین برای احداث پارک فناوری در شهر ری بوده است، اظهار کرد: بخش نخست این پارک چند ماه آینده راه‌اندازی می‌شود تا شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ ها بتوانند در آنجا مستقر شوند. به‌زودی ۱۰۰ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان در این منطقه مستقر خواهند شد.

وزیر نفت درباره دومین گام هم توضیح داد: با همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی مجوز صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان صادر شد (البته این سرمایه قابل افزایش خواهد بود) که می‌تواند پشتوانه محکمی برای شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.

زنگنه، گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه را هم سومین گام و ادامه زنجیره حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در وزارت نفت عنوان کرد و افزود: کمک اعتباری کوچکی به شرکت‌های دانش‌بنیانی که در ری مستقر می‌شوند، خواهد شد. البته این کمک تنها مختص شرکت‌هایی که در ری مستقر می‌شوند، نیست و به بقیه شرکت‌ها هم کمک خواهد شد. سیستم تضمین خرید کالا و تجهیزات هم به‌زودی فعال می‌شود که کار بسیار مهمی است."

کد خبر 410959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.