وزیران خارجه ایران و ایتالیا درباره راه‌های حفظ برجام گفت وگو کردند

وزیران خارجه ایران و ایتالیا در دیداری در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ درخصوص تعهدات اروپا در موضوع برجام و راه‌های حفظ برجام گفت وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در حاشیه پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ و در دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، درخصوص موضوعات مربوط به روابط دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیران خارجه ایران و ایتالیا همچنین در این دیدار درخصوص تعهدات اروپا در موضوع برجام، و راه‌های حفظ برجام گفت وگو و رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه که از روز جمعه در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته است دیدارهای متعددی با مقامات و شخصیت‌های حاضر در این کنفرانس داشته است.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته با حضور در محل استقرار دکتر محمدجواد ظریف در خصوص موضوعات موردعلاقه طرفین به تبادل نظر پرداخت.

وزرای امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و چین طی دیداری در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در خصوص برجام، مسائل منطقه غرب آسیا، شهادت سردار سپهبد سلیمانی و هواپیمای اوکراینی گفت وگو و تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار از مدیریت چین در خصوص کرونا تمجید و از همکاری دولت چین در زمینه کمک به خروج دانشجویان ایرانی از ووهان تشکر کرد.

وزیر امور خارجه چین نیز از همکاری‌های کشورمان در این زمینه تشکر و قدردانی کرد.

دیدار و گفت و گو با گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد) گروه اقدام بحران، وزیر خارجه فنلاند، واتیکان، چک، عمان، کرواسی از دیگر دیدارهای روز گذشته وزیر امور خارجه در حاشیه این کنفرانس بود.

ظریف امروز همچنین با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی، رئیس گروه مردم در پارلمان اروپایی و وزیران خارجه اوکراین و ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ با همتای اسپانیایی دیدار و گفت وگو کرد.

کد خبر 410759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.