اتصال منطقه ۲۲ به خطوط مترو از طریق خط ۹ و ۱۰

شهردار تهران از اولویت شهرداری برای اتصال منطقه ۲۲ شهر تهران به خطوط مترو خبر داد.

به گزارش ایمنا، پیروز حناچی در مراسم افتتاحیه ۵۵ پروژه شهری در منطقه ۲۲ شهر تهران، اظهار کرد: منطقه ۲۲ و منطقه ۲۱ آخرین مناطقی است که به محدوده طرح جامع پیوستند که منطقه ۲۲ بعد از سال ۸۶ به محدوده شهری پیوسته و به زیر بار رفتند.

شهردار تهران افزود: اتفاقی که بعد از سال ۸۶ در این منطقه افتاد موضوعی است که باید ساعت‌ها درباره آن نوشت و بررسی شود که چرا چنین اتفاقی افتاد.

وی تصریح کرد: در همه اسناد قبل از آن منطقه ۲۱ و ۲۲ آخرین فرصت‌های تهران برای تنفس و تفرج بوده است، اما اتفاقی برایش افتاد که نمی‌شود از آن ساده گذشت.

حناچی گفت: یکی از اقدامات این بود که طرح تفصیلی این منطقه را به کمیسیون ماده پنج بردیم و تلاش کردیم تا این منطقه سر و سامانی بگیرد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: بعد از آغاز به کار کامل اتوبان تهران شمال فاصله منطقه ۲۲ تا شهرستانک با خودروی شخصی به کمتر از ۳۰ دقیقه خواهد رسید که اتفاق مبارکی است.

وی ادامه داد: سالانه در همین فصل آبگیری دریاچه خلیج فارس را آغاز می‌کنیم و در اینجا یک تصفیه خانه بسیار مجهز قرار داده‌ایم تا کیفیت آب را بهبود ببخشد.

حناچی افزود: این منطقه آخرین ذخایر زیست محیطی تهران را هم به خود اختصاص داده است و این در حالی است که این منطقه کم آب ترین منطقه شهر تهران است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این منطقه بارگذاری بیش از حد در سطوح مسکونی است که اگر همه برج‌ها ساکنینی پیدا کند برج‌ها مشکلات خود را بیشتر نشان می‌دهد

وی گفت: خدمات محلی در این منطقه به اندازه کافی رشد نکرده است و از این رو پروژه‌های که امروز افتتاح شد از جنس پروژه‌های خدماتی بوده است.

حناچی اضافه کرد: پروژه‌های بزرگ تهران نظیر مرکز همایش‌های رازی، زیرگذر گیشا، پروژه اتوبان رستگار همگی تا پایان سال افتتاح خواهد شد و از سال بعد نسل جدیدی از پروژه‌های شهری را خواهید دید.

شهردار تهران ادامه داد: یکی از پروژه‌های اجرا شده بحث پیاده‌راه متصل کننده بخش جنوبی دریاچه است که این پروژه از جنس سرمایه گذاری بوده و بر اساس نتیجه بارگذاری یک مسابقه بوده است.

وی تاکید کرد: یکی از نکات مغفول در این منطقه اتصال آن به شبکه مترو بوده است که این موضوع را جدی پیگیری می‌کنیم و از طریق خطوط ۹ و ۱۰ این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

حناچی خاطرنشان کرد: این موضوع اولویت ما است و همچنین موضوع خدمات محلی را پیگیری خواهیم کرده و در دستور کار می‌گذاریم.

منبع: فارس

کد خبر 410547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.