بیش از ۱۷۰۰ پزشک و پرستار درچین به کرونا مبتلا شدند

کمیسیون بهداشت ملی چین گزارش داد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور تاکنون یک هزار و ۷۱۶ پزشک، پرستار و کادر بیمارستانی به این ویروس آلوده شده اند.

به گزارش ایمنا، زینگ ایشین، معاون کمیسیون بهداشت ملی چین امروز _جمعه ۲۵ بهمن ماه_ در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شمار کادر پزشکی و بیمارستانی چین که به این ویروس مبتلا شده اند معادل ۳.۸ درصد از کل مبتلایان است.

یکهزار و ۵۰۲ نفر از این پزشکان و پرستاران و خدمه پزشکی بیمارستان‌ها از استان خوبی در مرکز چین هستند و یک هزار و ۱۰۲ نفر از آنها در شهر ووهان مرکز این استان به ویروس آلوده شده اند.

وی برای نخستین بار در این مصاحبه گفت که از میان مبتلایان کادر پزشکی تاکنون ۶ نفر جان باخته اند.

در مجموع ۶۴ هزار و ۶۵۲ نفر که ۶۳ هزار و ۸۵۱ نفر از آنها در چین هستند به کرونا مبتلا شده اند. شمار فوتی‌های این بیماری تا امروز (جمعه) به یکهزار و ۳۸۳ نفر رسیده و ۶ هزار و ۷۶۸ نفر نیز درمان شده اند.

«اینگ یونگ» دبیر جدید حزب حاکم در استان خوبی که بلند پایه ترین مقام منطقه محسوب می‌شود، این هفته پس از انتصاب به این مقام خواستار تشدید تدابیر قرنطینه و پیشگیری در سطح استان شد.

همزمان «وانگ یی» وزیر خارجه چین نیز در مصاحبه با رسانه‌ها در حاشیه کنفرانس امنیتی در برلین گفت: اقتصاد چین با قدرت احیا و کرونا مهار خواهد شد.

وی تاکید کرد: ضربات کرونا به پیکر اقتصاد چین موقتی است و این شرایط تغییر خواهد کرد و چین می کوشد تا آسیب‌ها به حداقل برسد.

وی اقتصاد چین را مقاوم توصیف کرد و گفت: زمانی که همه گیری بیماری پایان یابد، بسرعت تولید و مصرف از سرگرفته می‌شود و شرایط اقتصادی به حال عادی باز خواهد شد.

فیلیپین هم که تدابیر محدود کننده مسافرتی برای گردشگران تایوانی در نظر گرفته بود، امروز با این نگرانی که چین تایپه ممکن است تدابیر تلافی‌جویانه اتخاذ کند، اعلام کرد این محدودیت را لغو می‌کند.

ویتنام اعلام کرده شش پرواز برای بازگرداندن مسافران چینی به کشورشان تدارک دیده است؛ این مسافران از زمانی که محدودیت‌های مسافرتی در نظر گرفته شد نتوانسته اند ویتنام را ترک کنند.

هنگ کنگ روز جمعه اعلام کرد که سه مورد دیگر از ابتلاء به ویروس کرونا شناسایی شده و شمار مبتلایان در این منطقه به ۵۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت سنگاپور امروز از ابتلای ۹ نفر دیگر به این ویروس و رسیدن شمار مبتلایان به ۶۷ نفر خبر داد. ۱۷ نفر از این مبتلایان درمان شده اند.

از کره جنوبی نیز خبر می‌رسد که در این هفته هیچ مورد جدیدی از بیماری گزارش نشده و شمار مبتلایان همان ۲۸ نفر است که ۷ نفرشان درمان شده اند.

منبع: ایرنا

کد خبر 410434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.