مینی‌بوس‌های ساخت داخل در راه خطوط اتوبوسرانی تهران

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهردار تهران از ایجاد ۹ خط ویژه مینی بوس در پایتخت تا انتهای سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، محمود ترفع با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری از چند خط مینی بوس ساخت داخل رونمایی می‌شود و این تعداد به ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی اضافه می‌شود، اظهار کرد: ما باید همواره به این موضوع آگاه باشیم که نیاز پایتخت تنها اتوبوس نیست و در بسیاری از مسیرها که تقاضای سفر آن‌ها کم است، می‌توان از مینی بوس جهت جابه‌جایی مسافران استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران تأکید کرد: کلنی‌های تجاری، مسکونی و فرهنگی نیاز به ناوگان اتوبوسرانی دارند که ما برای سرویس‌دهی به بسیاری از آن‌ها باید در کنار اتوبوس، از مینی بوس نیز بهره ببریم.

ترفع در پاسخ به این سوال که تا آخر سال چند دستگاه مینی بوس وارد ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی پایتخت می‌شود، گفت: تا پایان اسفند ماه، ۹ خط ویژه مینی بوس افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌دهیم.

وی تصریح کرد: در خطوط و مسیرهایی که ناوگان اتوبوس‌های آن فرسوده بود و تقاضای سفر برای آن مسیر کم بود، مدیریت شهری این خطوط را با مینی بوس‌های استاندارد ساخت داخل نوسازی می‌کند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در تشریح ویژگی‌های مینی بوس‌های تولید شده جهت بهره‌گیری در ۹ خط ویژه مینی بوس پایتخت، افزود: مینی بوس‌ها دارای فیلتر جذب دوده، تهویه هوا و سقف بلند هستند که می‌توان در کنار مسافران نشسته، تعدادی از مسافران نیز به صورت ایستاده از آن استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 410374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.