اجازه نمی‌دهیم گرانی به مردم فشار وارد کند

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه دولت به فکر مردم است، گفت: دولت همه تلاش خود را به کار می‌بندد که گرانی‌ها به مردم فشار نیاورد.

به گزارش ایمنا، محمود واعظی شامگاه پنجشنبه در شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: شاخص های اقتصادی کشور در سال ۹۸ در حال بهبود است و تلاش می‌کنیم تا تکانه‌های سیاسی و فشارهای خارجی روی مرکزی مردم تاثیر نگذارد.

وی تصریح کرد: تمام رسانه‌های خارجی و سرویس های تبلیغاتی استکبار  که به نوعی با نظام جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارند، علیه ما کار می‌کنند تا بین نظام و مردم، دولت ‌و رهبری و بین این جناح و آن جناح اختلاف و تفرقه بیندازند.

رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: ‌سرویس های تبلیغاتی دشمنان یک لحظه هم برای رسیدن به اهداف تفرقه افکنانه خود ساکت نمی‌نشینند.

واعظی افزود: آمریکا و دشمنان فکر می کردند با ایجاد نارضایتی و فشار اقتصادی با هدف فاصله انداختن بین مردم و مسئولان به نتیجه دلخواه خود  خواهند رسید، اما نه فقط جدایی پیش نیامد، بلکه مردم جواب آنها را به درستی دادند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو در دوم اسفند و اهمیت ‌آن گفت: موضوع انتخابات در این برهه از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: ‌توطئه‌های اتاق فکر استکبار و صهیونیسم با حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خنثی شد و بر این اساس با شرکت در انتخابات نیز  توطئه‌ها بی‌اثر خواهند شد.

واعظی تاکید کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب می‌شود تا اقدامات دشمنان کور بماند و آنها نتوانند با نظام جمهوری اسلامی ایران رو در رو شوند.

 وی با اشاره به پیشرفت کشور در عرصه های اقتصادی و صنعتی به رغم تحریم های دشمنان گفت: چیز ها و تجهیزاتی که لازم داشتیم در چرخه صنعتی و اقتصادی ایران تولید شد و معادلات آمریکا را به هم زد؛ حتی در اشتغال نیز افزایش داشتیم.

 رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به دیگر ناکامی های استکبار ‌گفت: ‌ترور شهیید حاج قاسم سلیمانی نیز برای آنها نتیجه عکس داد و خودشان منزوی شدند.

 وی تاکید کرد: ‌مردم هم نشان دادند پای انقلاب و نظام ایستادنه اند و این آمریکا بود که به طرف انزوای سیاسی پیش رفت.

 رییس دفتر رییس جمهور یادآور شد: در خصوص معامله قرن نیز تبلیغاتی که راه انداخته بودند، بی‌ثمر ماند و حتی کشورهای عرب طرفدار آنها هم مجبور شدند این موضوع را محکوم کنند.

واعظی گفت: ‌همه مردم اعم از بخش خصوصی و دولتی و نهادهای امنیتی و نظامی، همه یکصدا و متحد آمدند و از دوران سخت عبور کردیم؛ اکنون دشمن از فشار آوردن ناامید شده و این انسجام و وحدت ادامه خواهد داشت.

 وی افزود: در انتخابات ۲۲ اسفند باید همه تلاش کنیم تا انتخاباتی پرشور برگزار شود، جمعه آینده انتخابات است و باید همه هم‌دل تلاش کنیم مشارکت مردمی بیش از پیش افزایش یابد.

 رییس دفتر رییس جمهور اظهار کرد: ‌باید انتخابات سالم برگزار شود، زیرا رای مردم امانت است، ضمن اینکه شرکت گسترده مردم در انتخابات ضرورت دارد و با قهر کردن با صندوق به جایی نمی رسیم.

 واعظی با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات سالم، ‌حداکثری و آزاد ادامه داد: ‌مشارکت حداکثری مردم و آزاد انتخابات مورد نظر رهبری و رئیس جمهور است و به دنبال راهپیمایی سرافرازانه مردم در ٢٢ بهمن، آنان در انتخابات نیز حضور حداکثری خواهند داشت.

 وی ادامه داد: ‌شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن جایگاه ما را در جامعه بین‌الملل بسیار بهبود بخشید؛ شرکت مردم در انتخابات نیز موجب اقتدار نظام و رفع مشکلات اقتصادی می‌شود.

 رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: امسال شاخص های اقتصادی ما بهبود یافته و قول می دهم شرایط ما در سال آینده به مراتب بهتر از امسال خواهد بود.

 واعظی با تاکید بر اینکه باید دست به دست هم بتوانیم کشور را بهتر از قبل بسازیم، اضافه کرد: فشار آمریکا خنثی شده و فضای خوبی در کشور حاکم است.

 وی با اشاره به ضرورت حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان گفت: اقتصاد ایران ۸۰ میلیونی ایران در قالب سنتی رقابت با کشورهای دیگر  نیست و باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم؛ خوشبختانه در آذربایجان شرقی و سایر مناطق کشور زیرساخت‌ها و شرکت های دانش بنیان خوبی به وجود آمده است.

 واعظی ادامه داد: اکنون دیگر پول اولویت نیست و این فکر و اندیشه است که مزیت و ثروت به وجود می آورد و علوم دانش بنیان این ویژگی را دارند.

وی با اشاره به پیشنهاد استاندار آذربایجان شرقی در خصوص معین شدن این استان در ارتباطات اقتصادی با اوراسیا گفت:  این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

 رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: موضوع پیوستن راه آهن ‌جدید تبریز به راه آهن بین المللی نیز مهم است، اما اولویت رسیدن راه آهن به ایستگاه خاوران تبریز است.

‌ واعظی افزود: تسهیلات بانکی کارآفرینان نیز دنبال و تامین برق برای بخش تولید و صنعت آذربایجان شرقی هم انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 410354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.