تلاش دولت در راستای رفع مشکلات با تکیه بر توان داخلی است

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به این‌که در شرایطی قرار داریم که آمریکا با تمام توان فشار وارد می‌کند، گفت: تلاش جدی دولت بر این است که با تکیه بر داخل مشکلات را رفع کند.

به گزارش ایمنا، محمود واعظی پنجشنبه_ ۲۴ بهمن در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که وضعیت شاخص‌های تولید و خودکفایی نسبت به سال گذشته خیلی بهتر شده است، اظهار کرد: دشمنان فکر می‌کردند که با اعمال فشار و تحریم علیه ایران، ملت را تسلیم می‌کنند، اما آن‌ها این ملت را نشناخته و تاریخ آن را مطالعه نکرده‌اند و اکنون خودشان عقب نشینی کرده و به دنبال مذاکره بدون پیش شرط هستند که ما نمی‌پذیریم.

وی با اشاره به وحدت موجود در آذربایجان شرقی، تاکید کرد: وحدت موجود در این استان دل سرمایه‌گذاران را قرص می‌کند.

رییس دفتر رییس جمهور اظهار کرد: با وجود سخت بودن تهیه مواد اولیه تجهیزات و منابع مالی، کار مهمی در پتروشیمی انجام شده و ظرف دو سال، خط انتقال اتیلن از میاندواب به تبریز رسید؛ اکنون اتیلن به راحتی به پتروشیمی تبریز منتقل می‌شود و در صورتی که بیش از این، خوراک مجتمع‌های پتروشیمی خیلی گران تمام می‌شد با این روند ۳۹ تا ۵۰ درصد ارزان‌تر خواهد شد.

واعظی با اشاره به این‌که در پروژه مترو تبریز نیز هم شاهد همت خوبی بودیم، گفت: در پروژه‌هایی که به رفاه مردم مربوط می‌شود نیازمند همت و جدیت هستیم.

وی با تاکید بر این‌که در استفاده از حمل و نقل پاک در کلانشهرها تاثیر ویژه‌ای در کاهش آلودگی هوا و محیط زیست دارد، گفت: امروز مدیرعامل مترو تبریز هم قول داد که هر سه ماه، یک فاز از مترو تبریز آماده شود.

رییس دفتر رییس جمهور اضافه کرد: روحیه امام جمعه تبریز باعث شده که در آذربایجان شرقی همه برای توسعه استان و شهر دست به دست هم داده و تلاش کنند که این سرمایه باید حفظ و صادر شود.

واعظی خاطرنشان کرد: مردم آذربایجان، احساس نزدیکی با نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان دارند.

منبع: ایسنا

کد خبر 410339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.