توقف خدمات‌رسانی شهرداری بجنورد به گلستان‌شهر

شهردار بجنورد گفت: این نهاد دیگر توان مالی ادامه خدمات‌رسانی به مجموعه مسکونی گلستان‌شهر را ندارد و در صورت تحقق نیافتن تعهدات راه و شهرسازی در قبال ساکنان این منطقه، خدمات خود را متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایمنا، هادی زارعی اظهار کرد: مدیریت مجموعه مسکونی گلستان شهر در بجنورد، به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه مسکن مهر استان، اوایل امسال به شهرداری واگذار شد و در این زمینه، راه و شهرسازی متعهد شد برای رفع ایرادها و نواقص، ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرداری بجنورد پرداخت کند، اما این امر هنوز محقق نشده است.  

وی افزود: مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان، از زمان حضور در استان، بررسی موضوع را به تعویق انداخته است و در این مدت پیگیری های متعدد ما به دو هفته بعد موکول شد که این دو هفته‌ها همچنان یافته و گویا پایانی ندارد.

شهردار بجنورد گفت: یکی دیگر از تعهدات راه و شهرسازی در قبال گلستان شهر بجنورد، واگذاری ۱۰ درصد از زمین های مسکونی فازهای یک و دو و سه گلستان‌شهر در راستای کمک به شهرداری بود، اما این وعده هم عملی نشده است.

زارعی اظهار کرد: شهرداری در انجام خدمات به گلستان شهر با مشکل اعتباری روبه رو است، اگر زمین‌ها اختصاص داده شود، از محل فروش آن می توان نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز اقدام کرد، اما راه و شهرسازی اعلام کرده است که واگذاری آن، منوط به اخذ مجوزهای لازم است.

وی گفت: انجام تعهدات راه و شهرسازی استان در قبال گلستان شهر، از مرکز هم پیگیری شده است، اما سازمان ملی مسکن می گوید از استان پیگیری شود و در استان هم مدیرکل راه و شهرسازی هنوز پاسخی نداده است.  

شهردار بجنورد افزود: سهم شهرداری از ۱۰ درصد از زمین‌های مسکونی گلستان شهر، ۱۷ هکتار زمین است.  

زارعی با بیان اینکه مشکلات به استاندار خراسان شمالی نیز منعکس شده و قرار است در نشست کمیسیون ماده ۵، مطرح و بررسی شود، گفت: موضوع انجام تعهدات راه و شهرسازی، به عناوین مختلف پاس کاری شده است و در این مدت،  چیزی دست ما را نگرفته است.  

وی تاکید کرد: اکنون شهرداری نسبت به زباله برداری و خدمات رفت و روب در گلستان شهر اقدام می‌کند، اما دیگر قادر به تامین هزینه های این امر نیست و به ناچار، این خدمات در این مجموعه مسکونی،  متوقف خواهد شد.  

به گزارش ایمنا، گلستان شهر، بزرگترین مجموعه مسکن مهر خراسان شمالی است که اکنون ۲۰ هزار نفر در آن ساکن هستند. مدیریت این مجموعه مسکونی پس از ۱۰ سال بلاتکلیفی، حدود ۱۰ ماه پیش به شهرداری بجنورد واگذار شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 410311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.