اساس بی‌عدالتی‌ها در نابرابری فرصت‌های آموزشی در جامعه است

وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار با کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی گفت: اساس بی‌عدالتی‌ها در نابرابری فرصت‌های آموزشی در جامعه است.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی، اظهار کرد: مهم‌ترین مأموریت‌های آموزش‌وپرورش آموزش عمومی است که جز حقوق ملت است، گفت: آموزش عمومی یعنی همه آنچه یک نفر برای نقش‌آفرینی، مشارکت در جامعه، دفاع از حقوق و حمایت از استقلال و شرف خود و کشورش نیاز دارد.

وی با بیان اینکه موظف هستیم همه ملت ایران را به این مرحله برسانیم، گفت: تصور اشتباهی است که همه در آموزش و پرورش تلاش می‌کنند که دانش آموزان به کنکور و دانشگاه برسند.

حاجی میرزایی افزود: آموزش عمومی مجموعه مهارت‌های پایه‌ای است که برای زیستن، به زیستی و مشارکت در سازندگی جامعه لازم است، در آموزش‌وپرورش جمعیتی داریم که در مسیر آموزش و روش ما قرار دارند که از پایه اول تا دوازدهم ثبت‌نام می‌کنند.

وی با بیان اینکه اساس بی‌عدالتی‌ها در نابرابری فرصت‌های آموزشی در جامعه است، گفت: وقتی از سواد صحبت می‌شود یعنی همان آموزش عمومی مدنظر است و آموزش عمومی وقتی پایان می‌یابد که فرد می‌تواند روی پای خود بایستد و باید تمام ملت ایران را به حدی از صلاحیت و توانمندی برسانیم.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه اولویت یافتن موضوعات دیگر اساس ساختار آموزش‌وپرورش را دچار آسیب کرده است، گفت: سازمان نهضت سوادآموزی جز راهبردی‌ترین سازمان‌های ایران است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: تحقق عدالت مستلزم حیات این سازمان است و آموزش بزرگ‌سالان آموزش قشری است که در مسیر آموزش رسمی ما نیستند.

کد خبر 409865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.