شاخص کیفی هوای اصفهان در وضعیت سالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۸۳ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - جمعه هجدهم بهمن ماه- با میانگین ۸۳ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۰۵، خیابان استانداری روی عدد ۹۲، خیابان پروین با میانگین ۸۲، رودکی روی عدد ۷۵، بزرگراه خرازی با میانگین ۸۰ و خیابان دانشگاه روی عدد ۶۴ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ۷۶، شاهین شهر با میانگین ۸۵، مبارکه با میانگین ۵۶، سجزی با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در نجف آباد با میانگین ۴۹ پاک است.

سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 409378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.