روسیه از طرح کاهش عرضه جهانی نفت حمایت کرد

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو از پیشنهاد هیئت فنی اوپک پلاس برای کاهش عرضه نفت به منظور مقابله با تاثیر منفی ویروس کرونا بر تقاضای نفت حمایت می‌کند.

به گزارش ایمنا، کمیته مشترک فنی که به عنوان یک نهاد مشاور برای کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهای غیر اوپک عمل می‌کند پیشنهاد کاهش عرضه ۶۰۰ هزار بشکه‌ای نفت در روز را مطرح کرده است. اوپک و کشورهای غیر اوپک که رهبری آنها را روسیه بر عهده دارد به اوپک پلاس معروف هستند.

وزیر خارجه روسیه در کنفرانسی خبری در مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک اظهار داشت: ما از این پیشنهاد حمایت می‌کنیم. رییس جمهوری ما اخیراً درباره تاثیرات ویروس کرونا و تبعات برای اقتصاد جهانی گفت‌وگوهایی با عربستان سعودی داشت.

لاوروف افزود: بدون تردید این ویروس تبعاتی برای بازار نفت خواهد داشت.

برایان گیلواری از کارشناسان مالی گفت که انتظار می‌رود ویروس کرونا رشد تقاضای جهانی برای نفت را ۳۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد. گسترش ویروس کرونا در چین در ۱۰ روز گذشته باعث شده است تا بازارهای مختلف جهان به این ویروس واکنش نشان دهند. قیمت نفت نیز متاثر از کاهش ۲۰ درصدی تقاضای نفت چین، با افت ۱۰ دلاری قیمت همراه شده و این موضوع زمینه را برای برگزاری نشست اضطراری اوپک و حتی کاهش عرضه نفت فراهم کرده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 409374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.